Reklama

Matyáš Konečný před domácí Grand Prix Hlavní obrázek k článku: Matyáš Konečný před domácí Grand Prix

Monster Energy Grand Prix České republiky nejsou pouze závody MS-Moto3, Moto2 a MotoGP, ale i...O nadcházejícím víkendu vstoupí do druhé poloviny ADAC Junior Cup 2017, kterého se účastní i 13-letý Matyáš Konečný z Kyjova, jezdec MK racing teamu.

Přestože Matyáš #52 patří k nejmladším jezdcům seriálu, v jezdeckém poli se rozhodně neztrácí. Po první části sezony figuruje s 20 body na 13. pozici průběžné tabulky, přičemž dokonce už první závod v Assenu dokázal dokončit na třetím místě! Na nejlepší desítku celkového pořadí ztrácí ztrácí pouhé 4 body.

Závod v Brně je doplňkovou součástí víkendu MotoGP a jezdci - stejně jako v předchozím závodě na Sachsenringu - nemají žádný volný trenink. K dispozici jsou pouze dvě kvalifikace. Obě se konají v pátek v podvečer a budou trvat pouze 20 a 25 minut. Matyáš však tentokrát přijíždi na jediný okruh seriálu, který velmi dobře zná, takže by minimum času na trenink neměl být problém.

Vlastní závod se koná v sobotu 5.srpna bezprostředně po závodě RedBull Rookies Cupu a startuje v 17.35 hodin. Závod je vypsán na 11 kol, což za suchého počasí znamená téměř půl hodiny v plném tempu. Brněnský závod tedy náležitě prověří fyzickou kondici všech jezdců. Matyáš #52 se na závod velmi těší a věří, že před domácím publikem dosáhne dobrý výsledek. Příjďte podpořit našeho talentovaného jezdce v souboji s elitou ADAC Junior Cupu!



Login Přihlásit Registrace ›

Reklama