Mattia Pasini raději než k Forward Racing tak k týmu Petronas Hlavní obrázek k článku: Mattia Pasini raději než k Forward Racing tak k týmu Petronas

33-letý Mattia Pasini má na svém kontě už 12 vítězství v závodech Grand Prix a 30 pódiových umístění, ale místo na sezónu 2019 ještě nemá.

Noblesní značka MV Agusta se sice vrací po více než 40 letech do šampionátu silničních motocyklů, ale v celém paddocku snad není jediného člověka, který by pochopil spojení Giovanniho Castiglioniho s Giovannim Cuzarim.

Letos jezdil tým Forward Racing s dvojicí jezdců Stefano Manzi a Isaac Vinales (ten nahradil v létě Erica Granada, ale nejezdí lépe než Brazilec) a s motocykly Suter.

Takže se ani nedá moc divit, že koncem října po této katastrofální sezóně ještě nemá tým Forward Racing ani jednoho pilota pod smlouvou.

Nejdříve byl s velkou pompézností angažován Romano Fenati, po jeho incidentu s Manzim byla ovšem smlouva zrušena. Dalším uvažovaným byl Fabio di Giannantonio, ale ten dal raději přednost týmu Speed-Up, kde nahradí Fabia Quartararo u Lucy Boscoscura.

Potom se vše soustředilo na zkušeného Mattiu Pasiniho (224 závodů Grand Prix), který odchází z týmu Italtrans a Polesetter z Phillip Islandu by byl pro nový motocykl MV Agusta (jedná se vlastně o předělaný Suter) velkým přínosem.

Jelikož ale «Swiss Innovator Investors Team» stojí na hodně vratkých základech, tak by mohl tým Petronas-Sprinta dostat vedle místa pro Pawiho ještě druhé místo na startovním roštu a na to si dělá oprávněnou naději právě Mattia Pasini, který by raději než u Cuzariho závodil za Petronas.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama