Marc Marquez zůstal Rey na Sachsenringu

Úřadující mistr světa Marc Marquez startoval na Sachsenringu v královské kubatuře celkem pětkrát - vždy z Pole position - a pětkrát byl odmávnut jako vítěz. K tomu si může připočíst ještě dvě vítězství v Moto2 a jedno v kubatuře 125 ccm.

Pro Marca Marqueze to bylo už osmé vítězství na tomto okruhu napříč kubaturami bez přerušení v řadě a tovární jezdec Repsol-Hondy se tak dostal poprvé letos do čela šampionátu královské kubatury, kde obhajuje tituly z let 2013, 2014 a 2016.

Obrovskou radost domácím fanouškům připravil Rookie Jonas Folger - poprvé v historii MotoGP na Sachsenringu skončil Němec na stupních vítězů. Na pódiu je doplnil zkušený Dani Pedrosa, tedy Marquezův týmový kolega.

Za vedoucí trojicí se tvrdě bojovalo o pozici lídra v šampionátu: Čtvrtý byl nakonec odmávnut po vynikající stíhací jízdě z 11. pozice na roštu Maverick Vinales, pátý dojel vítěz z Assenu Valentino Rossi a na 6. pozici nakonec po vynikajícím závodu skončil Alvaro Bautista. Perfektní výkon předvedl Aleix Espargaro s motocyklem Aprilia a zaznamenal pro továrnu z Noale místo sedmé. Až osmý dojel dosavadní lídr Andrea Dovizioso a své první místo v šampionátu tak udržel pouze pro Sachsenring. Další Rookie Johann Zarco po startu z 19. pozice byl v cíli klasifikován o 10 míst lépe, tedy devátý. Cal Crutchlow dokompletoval Top-10.

Body si z Německa do letní přestávky odvážejí ještě Jorge Lorenzo, který skvěle odstartoval, ale postupně se propadal až na P11. Za ním skončil značkový kolega Danilo Petrucci, dále oba tovární piloti KTM Pol Espargaro a Bradley Smith a jeden mistrovský bod si připsal na své konto také Jack Miller.

Za testovacím pilotem KTM Mikem Kalliem byl na P17 odmávnut jezdec s #17 Karel Abraham, a cílový praporek ještě uviděli Tito Rabat, Loris Baz, Scott Redding a Alex Rins.

Zatímco Andrea Iannone a tradičně Sam Lowes havarovali, tak Hector Barbera byl diskvalifikován, neboť neuposlechl pokynu projet za jump start boxovou uličkou.

V šampionátu královské kubatury MotoGP 2017 je velmi napínavá situace a takovou jsme ještě před závodem na Masarykově okruhu dosud nezažili: Do Brna přijede jako lídr úřadující šampion Marc Marquez (Honda) s 5 body náskoku na Mavericka Vinalese (Yamaha). O další bod méně má Andrea Dovizioso (Ducati) a další čtyři potom ztrácí Valentino Rossi (Yamaha). A ve hře je pochopitelně i dnes třetí Dani Pedrosa (Honda). Bodový stav Top-5 je tedy následující: 129 - 124 - 123 - 119 a 103. Karel Abraham má na svém kontě 20 bodů a je tedy před domácím závodem na P19.