Marc Marquez vyhrál motocyklovou fantazii!

Kdo neviděl dnešní závod MotoGP v Assenu, tak musí litovat. To co předvedli hlavní aktéři dnešního závodu královské kubatury na okruhu «TT Circuit Assen» jsem opravdu už dlouho neviděl. A králem je jednoznačně Marc Marquez, nejlepší světový jezdec současnosti.

Hlavní protagonisté nám nabídli neuvěřitelný závod ve kterém bylo k vidění řada skvělých soubojů a kdy si nikdo nemohl tipnout, jak vlastně tento závod dopadne. Potvrdilo se, že právě tento okruh «TT Circuit Assen» je pro motocyklové závody jako stvořený a nabídl více než 100 000 divákům prostě «Ódu na motocyklové závody» současnosti, byl to opravdový závod KRÁLOVSKÉ KUBATURY.

Nad všemi vynikajícími závodníky ale čněl dnes hodně vysoko obhájce titulu a lídr šampionátu Marc Marquez, který dnes jasně při osmém letošním závodě «Motul TT Assen» dokázal, že je absolutní #1 mezi všemi a dnešním suverénním vítězstvím zvýšil svůj náskok na čele šampionátu MotoGP.

Pro Marca Márqueze (Repsol-Honda) to bylo letošní čtvrté vítězství, za ním dojel se ztrátou 2,2 sec hodně překvapivě jako druhý Alex Rins (Suzuki). Ten jen potvrdil, proč dala tato továrna přednost jemu před Iannonem. Stupně vítězů doplnil Maverick Vinales, za ním dojel Andrea Dovizioso, a dále byli odmávnuti Valentino Rossi, Cal Crutchlow, Jorge Lorenzo a Johann Zarco.

Veterán a loňský vítěz Valentino Rossi jel dlouho směrem stupně vítězů, ale nakonec po jezdecké chybě skončil mimo ně. To stejné platí o Jorge Lorenzovi, ten vedl až do 15. kola, pak se ale během jednoho jediného kola propadl na konečné umístění mimo Top-3.

Pilot Red Bull-KTM Pol Espargaró vyhrál bratrský souboj proti Aleixovi a obsadil 12. místo. Tovární pilot týmu Repsol-Honda Dani Pedrosa byl klasifikován až na 15. místě v cíli. Top-15 jezdců v cíli dojelo v rozmezí pouhých 16,043 sec. Bohužel mezi nimi chyběl Karel Abraham, který závod vzdal ve 12. kole z P21, když mu motocykl prostě přestal jet kvůli poruše zadního senzoru: „Jsem naštvaný, že jsem nemohl dojet závod. Měli jsme problém se zadním senzorem, který mi bránil v dokončení závodu. Je to ostuda“, okomentoval celou záležitost Abaja.

Nový stav šampionátu MotoGP: 1. Márquez 140, 2. Rossi 99, 3. Viňales 93, 4. Zarco 81, 5. Dovizioso 79, 6. Crutchlow 79, 7. Lorenzo 75, 8. Petrucci 71, 9. Iannone 71, 10. Miller 55.