Marc Marquez vyhrál festival pádů, Abraham crash

Třetí vítězství domácího jezdce viděli dnes diváci v královské kubatuře, když mistr světa Marc Marquez vyhrál závod MotoGP. Na stupních vítězů ho doplnili Rookie Fabio Quartararo a vítěz z Mugella Danilo Petrucci.

Závod poznamenala hromadná havárie hned ve 2. kole závodu, kterou způsobil Jorge Lorenzo v T10 - mimochodem do závodu odstartoval opravdu skvěle a jel v tu dobu už v Top-4. Ovšem svůj motocykl nezvládl a GP Katalánska se tak skončila i pro další jezdce, když obětmi byli kromě něho ještě Maverick Viňales, Valentino Rossi a Andrea Dovizioso.

Ovšem to už v závodě chyběli pro crash Karel Abraham (crash v T7); a Bradley Smith v (T10) - hned v 1. kole, když „dokázal“ poslat k zemi týmového kolegu Aleixe Espargara. V 6. kole havaroval Bagnaia v T5. V 16. kole potkal stejný osud Morbidelliho z P10 v T7. O 3 kola později v T4 havaroval v Top-5 jezdící Crutchlow, takže v závodě už pokračovalo pouhých 13 jezdců...!

Za vítězným Marcem Marquezem - celkově už 74. vítězství v Grand Prix (48. v MotoGP) dojel druhý Fabio Quartararo - první pódium v královské kubatuře, a Danillo Petrucci, který bojuje o prodloužení smlouvy v továrním týmu Ducati Corse. Alex Rins jen potvrdil svou letošní výbornou smlouvu a Jack Miller dokompletoval Top-5.

Druhou polovinu elitní desítky vytvořili Rookie Joan Mir (Suzuki), další úspěch pro KTM zaznamenal Pol Espargaro, opět v Top-10 se umístil Takaaki Nakagami (Honda) a dále pro letos nejlepší výsledek si přijel Tito Rabat (Avintia Ducati) a také konečně i Johann Zarco (KTM).

Cílovou šachovnici uviděli ještě Andrea Iannone - konečně pro Aprilii dobrý výsledek tohoto italského jezdce, Miguel Oliveira (KTM) a testovací pilot Suzuki Sylvain Guintoli.

Škoda crashe Karla Abrahama, dnes byly body položeny hodně nízko, viz Tito Rabat.