Marc Marquez učinil v Down Under rozhodující krok, 14. Abraham

Dnešní závod MotoGP na Phillip Islandu potvrdil, proč se této kubatuře po právu říká KRÁLOVSKÁ! Neuvěřitelný závod musel nadchnout každého fanouška motocyklového sportu a skončil se nakonec suverénním vítězstvím Marca Marqueze.

Továrního pilota týmu Repsol Honda a lídra šampionátu - zároveň obhájce titulu - doplnili na stupních vítězů Valentino Rossi (poprvé na stupních vítězů od Silverstone) a Rossiho týmový kolega z Movistar Yamaha Maverick Vinales.

Hned na začátku závodu měl velké problémy Andrea Dovizioso a propadl se po jezdecké chybě v T1 ve 2. kole až na 20. pozici. To už na čele uháněl po skvělém startu lokalmatador Jack Miller. Pak se na čele vystřídala řada jezdců: Po Millerovi to byl Rossi, potom Zarco, opět Rossi, zase Zarco, Vinales a nakonec od 21. kola Marquez. Ovšem souboje vedoucí skupiny, do které patřili kromě už jmenovaných také Iannone a Crutchlow, vídáme spíše v kubatuře Moto3, tak napínavý byl dnešní závod MotoGP Michelin® Australian Motorcycle Grand Prix na okruhu Phillip Island.

Čtvrtý byl nakonec odmávnut Johann Zarco, když ho od pódia dělilo pouhých 16/1000 sec. Loňský vítěz Cal Crutchlow dokompletoval Top-5 a za ním se do elitní desítky ještě vměstnali velmi bojovný Andrea Iannone, lokalmatador Jack Miller, Alex Rins a oba jezdci s motocykly KTM Pol Espargaro a Bradley Smith.

Scott Redding byl odmávnut na 11. pozici, Dani Pedrosa jako 12., Andrea Dovizioso (tomu tento víkend v Austrálii vůbec nevyšel) na 13. místě, když ho v posledním kole ještě předjeli Pedrosa a Redding - ten Ducati po sezóně opouští...

Skvělý závod zajel náš Karel Abraham, nejenže dokázal bodovat, ale především pozávodil Jorge Lorenza s továrním motocyklem Ducati, takže Abaja po třech závodech bez bodového zisku tentokrát při Michelin® Australian Motorcycle Grand Prix na svém oblíbeném okruhu byl klasifikován jako 14., za ním bral poslední bod Jorge Lorenzo s továrním motocyklem Ducati. Brněnský jezdec s motocyklem Ducati GP15 bojoval dlouho ve skupince s továrními jezdci Pedrosou (Honda), Lorenzem a Doviziosem (oba Ducati), a nakonec byl v cíli odmávnut právě před Lorenzem, přičemž na Doviziosa a Pedrosu ztratil necelých 5 sekund.

Jelikož pouze jeden pilot nedojel kvůli havárii - Aleix Espargaro spadl z 6. místa, tak v cíli byli ještě klasifikováni Tito Rabat, Alvaro Bautista, Loris Baz, Sam Lowes, Danilo Petrucci a Folgerův náhradník Broc Parkes.

V šampionátu MotoGP vede dva závody před koncem sezóny 2017 obhájce titulu Marc Marquez se ziskem 269. Druhý je Andrea Dovizioso (236), třetí Maverick Vinales má stále ještě teoretickou šanci na zisk titulu mistra světa (219). Na čtvrté místo postoupil Valentino Rossi (188), naopak na páté klesl Dani Pedrosa (174). Náš Karel Abraham postoupil na 19. pozici se 30 body.