Reklama

Marc Marquez se vrátí nejdříve až během sezóny 2021 Hlavní obrázek k článku: Marc Marquez se vrátí nejdříve až během sezóny 2021

Honda oznámila oficiálně, že německý testovací jezdec HRC Stefan Bradl nahradí také při druhém závodě ve Valencii a rovněž při sezonním finále v Portimao v sedle motocyklu RC213V šestinásobného mistra světa MotoGP Marca Márqueze.

Už před Grand Prix ve Valencii bylo jasné, že osminásobný mistr světa Marc Márquez bude potřebovat na úplné vyléčení svého zranění hodně dlouhou dobu. V červenci utrpěl španělský jezdec zranění paže a 3. srpna se musel podrobit ještě druhé operaci, neboť utrpěl mysteriózní zranění doma...!

Pak se ukázalo, že letos už nebude Marc Marquez schopen absolvovat žádný závod, nýbrž se musí připravit na comeback teprve v roce 2021. Toto rozhodnutí padlo po dohodě 27-letého Španěla s Hondou, jeho týmem a řadou specialistů.

Je uvažována také třetí operace, zřejmě v USA (na ortopedické klinice Mayo, která se specializuje na horní končetiny); nebo v Rakousku ve středisku Red Bull v Thalgau; a nikoliv tedy u Dr. Xaviera Mira v Barceloně.

Navíc se množí spekulace, že dokud nebude moci Marc Marquez vrátit do sedla RC213V, tak ho nahradí dočasně Andrea Dovizioso, který je aktuálně nezaměstnaný. Dovi závodil v letech 2009 až 2011 v týmu Repsol Honda, vyhrál za deště Grand Prix Doningtonu (2009) a 15ti násobný vítěz MotoGP je také mistrem světa 2004 v kubatuře s motocyklem Honda.

Není tedy vyloučeno, že se Marc Marquez objeví v závodech Grand Prix 2021 až po dvou nebo třech závodech.

Mimochodem: Marquezův crash byl v Jerezu v T3, na stejném místě, kde havaroval 1999 pětinásobný mistr světa 500ccm Mick Doohan tak nešťastně, že musel ukončit svou kariéru.

Dle španělských médií chce naopak Albert Puig navrhnout Calu Crutchlowovi smlouvu na částečný úvazek, než se Marc Marquez vrátí. To ale prý britský jezdec odmítl, jak se píše v „La Gazzetta dello Sport“.

Protože by se prakticky začínalo o nuly, tak je potřeba k úplnému uzdravení minimálně 6 měsíců a tak by se Andrea Dovizioso stal na blíže nespecifikovanou dobu týmovým kolegou Pola Espargara.

V každém případě je kolem celého případu hodně nejasností a také je zřejmé, že vše bylo ze strany zúčastněných hodně podceněno.Login Přihlásit Registrace ›