Marc Marquez má další Pole, 15. Abraham

Pole Position si - do zřejmě rozhodujícího závodu o královskou korunu MotoGP - vyjel Marc Marquez, Andrea Dovizioso až 11., Karel Abraham na velmi dobrém 15. místě.

Nejdříve se samozřejmě muselo v FP3 závodit o přímý postup do QP2, jelikož ale pršelo, tak postupujících Top-10 pilotů se nezměnilo. A crash si na své konto na mokru připsali jak Marquez, tak Lorenzo.

Přímý postup do QP2 si totiž po pátku vyjeli: 1. Aleix Espargaró 1:29,225 min 2. Marc Márquez +0,005 sec 3. Andrea Dovizioso +0,097 4. Cal Crutchlow +0,104 5. Maverick Vinales +0,198 6. Jack Miller +0,241 7. Andrea Iannone +0,379 8. Johann Zarco +0,442 9. Dani Pedrosa +0,477 a 10. Pol Espargaró +0,535...13. Abraham +0.762.

Dvě volná postupová místa si z Qualifying 1 do Qualifying 2 zajistili Valentino Rossi (Yamaha) a Bradley Smith (KTM). Další pořadí na startovním roštu pro nedělní závod pak bylo následující: 13. Alex Rins, 14. Tito Rabat. Na 15. místě se umístil a tedy z 5- řady startovního roštu vyjede Karel Abraham. Velkým zklamáním pro Ducati byla až 16. pozice Jorge Lorenza, a dále v Qualifying 1 skončili 17. Loris Baz, 18. Danilo Petrucci, 19. Héctor Barberá, 20. Scott Redding, 21. Broc Parkes, 22. Álvaro Bautista, 23. Sam Lowes.

V Qualifying 2 si Pole Position zajistil Marc Márquez - letos už 7.!, a celkově 72.!, spolu s ním uvidíme v 1. řadě startovního roštu Mavericka Vinalese a Johanna Zarca, který v Motegi odstartoval do závodu z Pole-Position. Lokalmatador Jack Miller absolvoval hodně skvělý comeback po svém zranění - zlomenina pravé holenní kosti, před ním se ještě umístil Andrea Iannone (Suzuki). 6. místo Pola Espargaró je nejlepší umístění v Qualifying pro Red Bull-KTM v kubatuře MotoGP, když porazil Valentina Rossiho a na Pole ztratil pouhých 0,644 sec. Až 11. místo si vyjel Andrea Dovizioso - ten měl v FP4 pád - a to pro adepta na titul mistra světa znamená pro nedělní závod Michelin® Australian Motorcycle Grand Prix až 4. řadu gridu.