Reklama

Manuel Gonzáles nejmladším motocyklovým šampionem historie Hlavní obrázek k článku: Manuel Gonzáles nejmladším motocyklovým šampionem historie

Letošní mistr světa nejslabší objemové kubatury motocyklů co nejvíce podobných těm sériovým Manuel Gonzales je nejmladším motocyklovým šampionem historie napříč všemi odvětvími a kubaturami.

Manuel González (Kawasaki ParkinGO Team) se stal mistrem světa měsíc před svými 17. narozeninami. To znamenalo, že je nejmladším motocyklovým šampionem historie, neboť překonal Marca Marqueze - mistra světa 125-tek, tomu se to podařilo ve věku 17 let 8 měsíců a 21 dnů.

Na cestě k tomuto titulu získal jako nejmladší jezdec v historii své první pódium, bylo to čtyři týdny před jeho 16. narozeninami. Ještě předtím získal premiérový titul v šampionátu «European Talent Cupu».

Je také nejmladším «Polesetterem» v šampionátu WorldSSP300 a o den později se stal i nejmladším vítězem této série a také nejmladším lídrem tohoto šampionátu.

Nyní má před sebou další cíl: Jelikož přestoupil do šampionátu WorldSSP (pojede zde v týmu ParkinGO Kawasaki), tak může překonat vzhledem ke svému věku rekord i v prostřední kubatuře mistrovství světa motocyklů co nejvíce podobných těm sériovým: Nejmladším mistrem světa WorldSSP je totiž Chris Vermeulen, a stal se jím, když mu bylo 21 let.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama