Lukas Tulovic pojede MS-Moto2 za Kiefer v sezóně 2019 Hlavní obrázek k článku: Lukas Tulovic pojede MS-Moto2 za Kiefer v sezóně 2019

Německý talent Lukas Tulovic bude absolvovat MS kubatury Moto2 za německý tým Kiefer Racing. Tato německá stáj získala v minulosti tituly mistra světa 2011 s Bradlem (Moto2) a 2015 s Kentem (Moto3).

18-letý Němec Lukas Tulovic nahradil 2018 zraněného Aegertera při závodech v Jerezu a Le Mans právě v týmu Kiefer Racing na motocyklu KTM.

Původně chtěl majitel týmu Jochen Kiefer nasadit v MS dva jezdce, ale Selektions-Komitee dala tomuto týmu pouze jedno místo. Jelikož vznikly hned na začátku sezóny velké problémy s prodejem týmu Kiefer (po nenadále smrti Stefana Kiefera během GP Malajsie 2017) britskému investičnímu bankéři Pickworthovi, tak vlastně celou sezónu financoval z velké části švýcarský jezdec sám.

Tulovic závodí letos v ME-Moto2 s motocyklem Tech3 za tým WIMU CNS, ale finále šampionátu CEV-Repsol 24./25. listopadu se nezúčastní - neboť se s týmem Kiefer Racing zúčastní na testech IRTA pro MS-Moto2.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama