Reklama

Loris Baz jedná s týmem Red Bull Honda Hlavní obrázek k článku: Loris Baz jedná s týmem Red Bull Honda

Francouzský jezdec Loris Baz by mohl závodit v příští sezóně za nizozemský tým Red Bull Honda, tedy Ten Kate Honda. Francouz by se tak vrátil do šampionátu WorldSBK po třech sezonách, kde rovněž závodil 3 sezóny.

Zde jsou dvě volná místa, neboť ani Stefan Bradl nemá své místo na příští sezónu jisté. V úvahu pro dvě motorky Honda CBR-RR Fireblade SP2 kromě Bradla a Baze dále připadají Davide Giugliano a Leon Camier - tento Brit už dlouhou dobu jedná s týmem bratranců Ten Kateových a většina odborníků je názoru, že pro současný motocykl MV Agusta je britský šampion z roku 2009 příliš dobrý.

Další možností pro Lorise Baze je MV Agusta, od které pravděpodobně odejde Leon Camier. Čistě hypoteticky je stále volné místo u Kawasaki v týmu Manuela Pucettiho, který hledá špičkového jezdce (Haslam odmítl, s Guintolim k dohodě zatím nedošlo), který by se připojí k tureckému Rookiemu Topraku Razgatlioglovi. Ale po tom, co se stalo v roce 2014, když ve finále v Kataru Loris Baz neuposlechl příkazy z depa, a Tom Sykes tak ztratil rozhodující body pro mistrovství světa, je nepravděpodobné, že by se to mohlo stát.

Faktem je, že jak MotoGP, tak WorldSBK řídí Dorna a nějaký špičkový jezdec z Francie na startovním roštu WorldSBK prostě chybí.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama