Lorenzův vítězný double, 13. Abraham

Ve stylu nejlepších švýcarských hodinek vyhrál Jorge Lorenzo po závodě v Mugellu i závod královské kubatury Gran Premi Monster Energy de Catalunya na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya.

Španěl Jorge Lorenzo se tak svým vítězným doublem v 7. závodě letošního šampionátu zřejmě vrátil do hry o titul mistra světa 2018. Druhý dojel k velké radosti domácích fanoušků další Španěl Marc Marquez a upevnil si tak své vedení v šampionátu MotoGP 2018. Stupně vítězů dokompletoval nenápadnou jízdou nestárnoucí Ital Valentino Rossi.

Brit Cal Crutchlow se v závěru závodu vypořádal se svým značkovým kolegou Danim Pedrosou a byl odmávnut v cíli jako čtvrtý. Pedrosa dokompletoval Top-5, za ním dojeli Maverick Vinales, Johann Zarco, Danilo Petrucci, Alvaro Bautista a po velmi dobrém startu také Andrea Iannone.

V závodě provázeném řadou pádů (Dovizioso, oba jezdci s wild card Kallio a Guintoli, Nakagami, Smith atd., ale i třeba hořícím motocyklem Ducati Esteve Rabata) se udržel v sedle své Ducati náš Karel Abraham a po dlouhé době - naposled v Kataru - dojel opět v bodech, když před ním byli ještě odmávnuti Pol Espargaro a Scott Redding.

V šampionátu vede Marc Marquez se ziskem 115 bodů. Druhý je Valentino Rossi (88) a třetí Maverick Vinales (77). Následuje čtvrtý Johann Zarco (73), pátý je Danilo Petrucci (71), šestý Cal Crutchlow (69) a následuje trojice jezdců s 66 body: Jorge Lorenzo, Andrea Dovizioso a Andrea Iannone.