Reklama

Lorenzo, Márquez & Rossi: Rekordy na pódiu v Barceloně Hlavní obrázek k článku: Lorenzo, Márquez & Rossi: Rekordy na pódiu v Barceloně

V Barceloně Jorge Lorenzo, Marc Márquez a Valentino Rossi přepsali historii co se týká obsazení a statistiky rekordního pódia po závodě MotoGP.

Tovární pilot Ducati Jorge Lorenzo vyhrál v Barceloně před Marcem Márquezem z týmu Repsol-Honda a továrním jezdcem Yamahy Valentinem Rossim. A tito tři jsou nejúspěšnější trojicí, která kdy stála na stupních vítězů kubatury MotoGP.

Čísla k pódiu MotoGP v Barceloně:

14 – Celkem mají tito tři jezdci na svém kontě 14 titulů v královské kubatuře. Tři si vyjel Lorenzo, čtyři Márquez a sedm Rossi. Dosavadní rekord držela stejná trojice z Aragónu 2016, ale bylo to tehdy 12 titulů mistra světa.

20 – Celkem má tato trojice 20 titulů mistra světa napříč kubaturami. Rossi vyhrál 9x titul mistra světa, Márquez šest a Lorenzo pět. Jedinými dvěma, kteří se v MotoGP stali rovněž mistry světa - tato kubatura se jezdí od roku 2002 - a nestáli nyní na pódiu, byli Nicky Hayden a Casey Stoner. Jen jednou stáli na stupních vítězů jezdci s více tituly než je už zmiňovaných 20: Po závodě kubatury 500 ccm 1975 v Brně stáli totiž na pódiu Phil Read a Giacomo Agostini - ti oba dva vyhráli 22 titulů mistra světa.

173 – Tito tři jezdci vyhráli v královské kubatuře celkem 173 závodů Grand Prix. Dosavadní rekord pocházel z roku 2016 z Misana a byla to trojice Dani Pedrosa, Valentino Rossi a Jorge Lorenzo - rekordní součet tehdy byl 160 vítězství. V Barceloně se hlavně díky Marquezovi místo Pedrosy změnil tento rekord na 173 vítězných závodů.

246 – Byl rovněž překonán rekord napříč kubaturami, ten má nyní hodnotu čísla 246 a opět tak padl rekord z Aragónu 2016: Nyní se o ten nový zasloužili Rossi (115 vítězství GP), Lorenzo 67 a Márquez 64.

488 – Tito Top-3 piloti mají na svém kontě i největší počet pódiových umístění, celkem 488: Nejvíce jich má na svém kontě «The Doctor», který stál na stupních vítězů už 231x, z toho 195x v královské kubatuře. Lorenzo má 150 umístění na pódiu, z toho 112x se mu to podařilo v královské kubatuře. Márquez stál 107x na stupních, 68x potom v kubatuře MotoGP.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama