Lídr šampionátu Bagnaia vyhrál i v Le Mans

Rossiho svěřenec Francesco Bagnaia trumfoval v závodě Moto2 v Le Mans před Alexem Márquezem a Rookiem Joanem Mirem. Bagnaia tím zvýšil svůj bodový náskok na čele šampionátu prostřední kubatury Grand Prix.

Zatímco lídr šampionátu Francesco Bagnaia odstartoval do závodu z Pole Position, tak Xavi Vierge musel místo druhého místa na startovním roštu vyjel do závodu až z poslední pozice na gridu, neboť jeho motocykl Kalex měl technický problém s přívodem benzínu.

Francesco Bagnaia vyhrál s náskokem 2,7 sec před Alexem Márquezem (Kalex), za nimi byl odmávnut mistr světa Moto3 Joan Mir (Kalex), který tak oslavil své první podium v této kubatuře. Marcel Schrötter (Kalex) obsadil místo čtvrté, a bylo to jeho zatím nejlepší umístění v šampionátu vůbec. Po skvělé stíhací jízdě dojel v Top-5 Xavi Vierge, který v přímém souboji porazil Miguela Oliveiru (KTM). Další Rookie Romano Fenati skončil sedmý, zatímco lokalmatador Fabio Quartararo (Speed-Up) obsadil místo 8. Brad Binder (KTM) a Stefano Manzi (Suter) dokompletovali Top-10.

Už v 1. kole havaroval Isaac Vinales, brzy vzdal kvůli vykloubenému rameni Luca Marini. Ve 3. kole havarovali postupně Eric Granado a Iker Lecuona, zatímco náhradník za Remyho Gardnera musel za trest absolvovat kvůli předčasnému startu průjezd boxovou uličkou. O 3 kola později havarovali Jorge Navarro a Mattia Pasini a v 8. kole i Lorenzo Baldassarri. Jeho motocykl zůstal ležet na trati, Balda ho sice zvedl, a pokračoval v závodě, ale v protisměru!, takže dostal černou vlajku. Pak spadli nezávisle na sobě Federico Fuligni a Hector Garzó. A ke konci závodu měl crash rovněž Joe Roberts.

V šampionátu tak stále vede Francesco Bagnaia (98 bodů), který má nyní náskok 25 bodů na druhého Miguela Oliveiru (78). Třetí je Alex Marquez (67), čtvrtý Lorenzo Baldassarri (64) a Top-5 kompletuje Mattia Pasini (58).