Lídr Bezzecchi vyhrál v Rakousku, 13. Kornfeil

Vítězem úvodního závodu GP Rakouska, kterým byl pochopitelně závod kubatury Moto3, se stal lídr šampionátu Marco Bezzecchi s KTM. Druhý dojel po skvělé stíhací jízdě Enea Bastianini a stupně vítězů doplnil opravdový hrdina Jorge Martin, necelý týden po operaci zlomeného levého zápěstí.

Čtvrtý byl odmávnut Albert Arenas, Top-5 dokompletoval Lorenzo Dalla Porta. Skvělý závod dnes předvedl mladíček Jaume Masia, který dlouho usiloval o své první pódium, ale nakonec se o něho připravil dvěma jezdeckými chybičkami.

Japonský talent Ayumu Sasaki byl odmávnut na 7. pozici, Top-10 dokompletovali Gabriel Rodrigo, Tony Arbolino a Aron Canet.

Fabio di Giannantonio dojel 11., z posledního místa na startovním roštu (včera 2 crashe v kvalifikaci) zajel fantastickou stíhačku John McPhee a znamenalo 12. místo v cíli. Za ním byl jako 13. odmávnut náš Jakub Kornfeil a připsal si tak další mistrovské body, a ty si z Red Bull Ringu odvážejí ještě Philipp Öttl a Marcos Ramirez.

V šampionátu dnešním vítězstvím zvýšil Martin Bezzecchi (158) svůj náskok na 12 bodů, druhý je Jorge Martin (146) a třetí Fabio di Giannantonio (121). Aron Canet je čtvrtý (118), pátý potom Enea Bastianini (117). Jakub Kornfeil má bodů 80 a propadl se na P7, když se před něho dostal Gabriel Rodrigo (84).

eyetime Motorrad Grand Prix von Österreich - Red Bull Ring – Spielberg, Moto3 Race