Reklama

Kuba Smrž o neděli v Brands Hatch a jeho rekapitulace sezóny 2017 Hlavní obrázek k článku: Kuba Smrž o neděli v Brands Hatch a jeho rekapitulace sezóny 2017

Svou šestou sezónu v BSB dokončil nedělním závodem na okruhu v Brand Hatch populární český motocyklový jezdec Kuba Smrž. A zde je jeho rekapitulace nejen finálového závodu, ale i celé sezóny 2017:

“Dneska nebyl úplně můj den. Asi jsem od sebe chtěl moc, což mě trochu omezilo, ale i když to nebyl velký bodový příděl, mělo to nějaká pozitiva. Od půlky závodu jsem jezdil časy první desítky, jen jsme se stále nenaučili fungovat motorku s novýma gumama. Je to zvláštní, ale až zadní guma ztratí ten nejlepší grip, začne se s ní jet mnohem líp a hlavně rychleji. V půlce závodu jsem jel časy jen o pár desetin pomalejší, než v kvalifikaci na nových gumách. Od letošní sezóny jsme nevěděli co čekat. Tým v minulosti nebodoval, neměli zkušenosti s BMW, takže jsme věděli, že to nebude snadný. Začínali jsme na testech s motorkou, která se postupně vyvíjela a měnila se v různých komponentech, takže nikdy to nebylo úplně ideální a až teď ke konci sezóny můžu říct, že jsme pochopili, proč máme nějaké problémy s nastavením, ale zároveň nebylo snadný najít tak rychle řešení. Většinu závodů jsem byl na bodech, bylo tam pár umístění v top 10, pár blbých pádů a víc bodů než vloni. Letošní sezóna byla hodně těžká, všude se překonávaly traťové rekordy, já téměř všude zajel své osobní rekordy a časy, které loni a předloni stačily na top 10, letos často nestačily ani na body. Takže nebylo to nejlepší, ale ani nejhorší, ale rozhodně jsem do každého tréninku a každého závodu dal 100%. Zároveň nesmím zapomenout poděkovat týmu PR Racing, kde jsem se cítil jako doma a byť je to jeden z nejmenších a nejskromnějších týmů, vždycky dělali na maximum a panovala skvělá atmosféra. A taky díky všem, kteří mě letos jakýmkoliv způsobem podpořili, těm kteří fandili z domova nebo přijeli na některé závody a rodině, která trpěla všechny moje tréninky a čas mimo domov. Snad nám ta zima rychle uteče a zkusíme to znovu a líp!!!”

Rekapitulace závodění Jakuba Smrže v BSB

2012: 28. místo - 8 bodů - nejlépe P12 v Silverstone (jel pouze úplný závěr sezóny, po ukončení svého závodění za tým Effenbert Liberty v WorldSBK)
2013: 15. místo - 82 bodů - nejlépe P6 v Assenu
2014: 15. místo - 82 bodů - nejlépe P6 v Truxtonu
2015: 24. místo - 30 bodů - nejlépe P9 v Brand Hatch
2016: 18. místo - 48 bodů - nejlépe P9 v Truxtonu
2017: 18. místo - 65 bodů - nejlépe P5 v SilverstoneLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama