Kornfeil začal novou sezónu umístěním v Top-10

Zkušený Jakub Kornfeil - jel svůj 125. závod v Moto3 - bojoval po celý závod ve velké skupině, která závodila o pódiová umístění a nakonec letošní premiéru dokončil v Top-10 se ztrátou pouhých 0,903 sec. na vítězného Tobu.

#84 Jakub Kornfeil: „Celý závod to byl pěkný souboj, který jsem si moc užil. Bylo by to ještě o něco lepší, ale pneumatiky mně odešly už kolem poloviny. Měli jsme měkkou směs, od které to šlo očekávat, ale zároveň jsme věděli, že střední tvrdost s naším strojem nefunguje. Mé cíle byly v tomto závodě mnohem vyšší, ale zároveň vím, že i malá chybička mohla být fatální. Už tak jsem byl dvakrát málem na zemi. Byl to hodně těsný souboj, ale pocity z něj jsou vesměs pozitivní, což je důležité. Motorka jinak fungovala velmi dobře. Tým odvedl opět perfektní práci. Chtěli jsme být v top 10, kde tedy jsme, ale samozřejmě, že musíme být ještě mnohem výš. Moje největší chyba závodu přišla v posledním kole. První a druhý sektor jsem měl hodně rychlý, ale moje opatrnost byla asi příliš velká. Na druhé straně jsem bojoval celou dobu v první skupině a závod pak dokončil necelou vteřinu za vítězem. V tomto duchu je třeba pokračovat a příště tam snad cinkne i lepší umístění.“