Kornfeil na mokru prostě umí

Zkušenosti ze svých 101 startů v Moto3 a 140 závodů Grand Prix dokonale využil za neuvěřitelně těžkých podmínek v Misanu Jakub Kornfeil a byl odmávnut na 7. místě, což je pro značku Peugeot třetí nejlepší umístění v šampionátu za dvě sezóny vůbec.

Český jezdec do závodu skvěle odstartoval, postupně se probojoval až na 8. pozici, ale bohužel v 5. kole havaroval a do závodu se vrátil na 23. místě. Pak zahájil skvělou stíhací jízdu, za svízelných podmínek připomínajících spíše «ruskou ruletu», kdy jsme napočítali celkem 23 crashů se udržel v sedle a nakonec byl odmávnut na 7. místě v cíli. Lépe dokázal s tímto motocyklem zajet pouze vloni John McPhee (vyhrál v Brně, byl šestý na Sachsenringu a sedmý v Argentině).

V šampionátu postoupil Jakub Kornfeil na celkové 22. místo se ziskem 14 bodů.

„Po warm-upu jsem, pokud mám být upřímný, neměl pro závod dobrý pocit. Měl jsem nějaké problémy s motocyklem, ale moji mechanici odvedli super job a připravili mně pro závod super motocykl - patří jim velké poděkování. Udělali jsme několik změn vpředu na motocyklu a hned jsem se cítil lépe. Myslel jsem si, že to může být opravdu velmi dobrý závod a pak přišel ten pád. Okamžitě jsem běžel ke svému motocyklu a mohl naštěstí pokračovat v závodě. Plně jsem se koncentroval na jízdu, na získání rychlého rytmu jízdy a pokusit se předjet co nejvíce jezdců. Jsem absolutně šťastný z umístění na 7. pozici a druhým ziskem bodů v sezóně„, říkal po závodě jezdec s #84.

Florian Prüstel - managing direktor: „Byl to pro nás opravdu závodní víkend s vrcholy a sestupy. Tréninky nezačaly nejlépe, také warm-up byl těžký, o to více nás těší výsledek. Závod byl kompletně za deště, takže jsme doufali v dobrý výsledek, ale Jakubův pád nám nejdříve vzal všechny naděje. Na konci ale ukázal, čeho je vlastně schopen a konečně opět vyjel body. Jsme opravdu šťastni a musím vyslovit týmu opravdu velkou poklonu - odvedli skvělou práci“.