Reklama

Konec jedné éry: Aprilia končí v MS-Superbike Hlavní obrázek k článku: Konec jedné éry: Aprilia končí v MS-Superbike

Končí jedna ze slavných kapitol v historii MS-Superbike, když motocykl Aprilia RSV4 už neuvidíme na startovním roštu tohoto šampionátu v sezóně 2019. Dosavadní tým Shaun Muir Racing z ekonomických důvodů přechází k BMW.

Italská značka Aprilia byla v posledním desetiletí synonymem vítězství v šampionátu MS-Superbike, když zásluhou Maxe Biaggiho v letech 2010 a 2012, stejně jako Sylvaina Guintoliho v roce 2014, získala celkem 3 tituly mistrů světa pilotů a k tomu přidala v letech 2010, 2012, 2013 a 2014 ještě čtyři mistrovské tituly konstruktérů.

Továrna z Noale totiž po provozovateli továrního týmu Aprilie vyžaduje nejen zabezpečení závodní sezóny včetně kompletní logistiky, ale také podílet se na vývoji motocyklu během sezóny.

A to je hodně drahá záležitost, neboť najít sponzora je skoro nemožné, vezmeme-li v úvahu, že ještě 4. října 2018 neexistuje kalendář WorldSBK na rok 2019 a nejsou ani zajištěny (potvrzeny) televizní přenosy ze šampionátu 2019!

Prostě s odchodem Maxe Biaggiho skončila nejen zlatá éra šampionátu WorldSBK, ale i značky Aprilia!Login Přihlásit Registrace ›

Reklama