Reklama

Kiyonari čtvrtým pilotem HRC?, Delbianco končí! Hlavní obrázek k článku: Kiyonari čtvrtým pilotem HRC?, Delbianco končí!

Japonský motocyklový gigant Honda pošle do šampionátu WorldSBK na sezónu 2020 celkem 4 jezdce a to ve dvou týmech. K dispozici budou mít motocykly CBR 1000RR-R SP. Pojedou za Team HRC a MIE Racing.

Ten první pod názvem Team HRC (Honda Racing Corporation) vytvoří Alvaro Bautista (34 let) ze Španělska a Leon Haslam (36) z Velké Británie. Ve druhém - satelitním - pojedou pravděpodobně dva Japonci a sice 29-letý Takumi Takahashi - ten je už známý - a zřejmě také 37-letý Ryuichi Kiyonari, když 22-letému Italovi Alessandru Delbiancovi bylo tento týden oznámeno, že jeho smlouva platná do 31. prosince 2019 už nebude prodloužena.

Team HRC má jediný cíl, získat v co nejbližším možném časovém horizontu pro tuto japonskou značku titul mistra světa v šampionátu motocyklů co nejvíce podobných těm sériovým, což se naposled podařilo Jamesi Toselandovi v roce 2007! Tým bude logisticky zabezpečovat firma Alberta Puige a sídlo týmu je v Barceloně, tedy totožné s oficiálním sídlem týmu Repsol-Honda v MotoGP.

Druhý tým MIE Racing je týmem satelitním, ve své podstatě se dá nazvat, že je to testovací tým Hondy! Proto bude také jeho složení pouze z japonských jezdců, aby byla co nejlepší návaznost na továrnu. Na začátku sezóny 2020 budou motocykly obou týmů identické. Tento tým vznikl sloučením týmů Althea a Moriwaki, které závodily v sezóně 2019.

O druhém jezdci týmu MIE Racing se dá ve stručnosti říci, že: 37-letý Ryuichi Kiyonari sice už nepatří mezi nejrychlejší jezdce současnosti, ale nepopiratelné jsou jeho testovací schopnosti a navíc má platnou smlouvu s HRC i na rok 2020.

Jedno je tak jisté: Ital Alessandro Delbianco si po roce závodění za Althea Mie Racing v šampionátu WorldSBK musí hledat nové angažmá, a to zřejmě mimo rámec tohoto šampionátu.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama