Reklama

Kazuki Masaki porazil Cana Öncüho, ten ale vede celkově Hlavní obrázek k článku: Kazuki Masaki porazil Cana Öncüho, ten ale vede celkově

Can Öncü, celkově vedoucí jezdec Red Bull Rookies Cupu, prohrál ve druhém závodě na Red Bull Ringu pouze s Japoncem Kazukim Masakim.

Díky vítězství o 0,208 sec před 14-letým Turkem Canem Öncüm ztrácí Kazuki Masaki v celkovém pořadí Red Bull MotoGP Rookies Cupu pouhých 5 bodů na Öncüho a tedy na první místo. Třetí místo dnes obsadil včerejší vítěz Ai Ogura, za ním následovali Ryusei Yamanaka, Deniz Öncü a Omar Bonoli.

Až do poslední zatáčky bojovalo o vítězství celkem devět Rookies. Lídr šampionátu Can Öncü byl v posledním kole předjet dvěma Japonci, a trvalo mu chvíli než se opět dostal před Yamanaku a Oguru, takže v poslední zatáčce už nedokázal zaútočit na Masakiho.

Tři závody před koncem (Misano a dva v Aragónu) letošní ročníku Red Bull Rookies Cupu vede Can Öncü se ziskem 154 bodů. Druhý je Kazuki Masaki (149), třetí pak Aleix Viu - dnes až na P11 (126). Ryusei Yamanaka je čtvrtý (100), Deniz Öncü pak kompletuje Top-5 (99).Login Přihlásit Registrace ›

Reklama