Karel Hanika letošním šampionem Alpe Adria
- Publikovno: 30.9.2019
- Za?~Yazeno v:
- Autor:
V Mostu se o víkendu skončil letošní - šestidílný - šampionát Alpe Adria. Karel Hanika se vítězným doublem stal suverénním šampionem SBK, titul vícemistra 2019 si na své konto připsal Jiří Mrkývka v kubatuře STK 600.
Alpe-Adria - SBK, šampionem 2019 Karel Hanika
Ex-pilot Grand Prix a WSBK Karel Hanika vyhrál první závod královské kubatury SBK v Mostu, když na startovním roštu stálo celkem 27 pilotů. Druhý byl odmávnut jeho největší soupeř v šampionátu Polák Pawel Szkopek, stupně vítězů dokompletoval Rakušan Nico Thöni, když jeho krajan Philip Steinmayr skončil čtvrtý a jako pátý projel pod šachovnicovým praporkem Fin Ville Valtonen.
1 98 Karel HANIKA CZE ACCR Fany Gastro BMW Motorrad BMW Br SBK 13 21:07.682 1:36.256 25
2 19 Pawel SZKOPEK POL PZM PAZERA RACING Yamaha Du SBK 13 21:15.554 7.872 1:37.018 20
3 4 Nico THONI AUT AMF Racing4fun BMW Pi SBK 13 21:16.500 8.818 1:37.249 16
4 41 Philipp STEINMAYR AUT AMF ESA Racing Team Yamaha Du SBK 13 21:16.655 8.973 1:36.962 13
5 13 Ville VALTONEN FIN SML Team Sensetec Yamaha Pi SBK 13 21:21.893 14.211 1:37.599 11
6 115 Milos CIHAK CZE ACCR BMW Czech BMW Pi SBK 13 21:35.522 27.840 1:37.549 10
7 454 Marek CERVENY CZE ACCR Wepol Racing BMW Pi SBK 13 21:36.299 28.617 1:37.869 9
8 144 Gerold Jun. GESSLBAUER AUT AMF RATEZI - Racing Team ZiegeYamaha Pi SBK 13 21:41.920 34.238 1:39.010 8
9 36 Vaclav BITTMAN CZE ACCR BRC Subrt Racing Yamaha Du SBK 13 21:41.971 34.289 1:38.970 7
10 11 Ireneusz SIKORA POL PZM BMW Sikora Motosport BMW Pi SBK 13 21:42.227 34.545 1:38.820 6
Pawel Szkopek byl na čele druhého závodu Superbike, když kvůli pádu Floriana Huslera a Piotra Falata musel být závod ukončen vyvěšením červených vlajek a znovu restartován na pouhých 8 kol.
Po restartu opět vedl zkušený Polák Szkopek, po 2 kolech se dostal do čela Karel Hanika a vyhrál tak i nedělní odvetu, druhý projel nakonec cílem Nico Thöni, stupně vítězů dokompletoval Pawel Szkopek. Skvěle si vedl host z Road Racingu Marek Červený, v cíli klasifikován v Top-6.
1 98 Karel HANIKA CZE ACCR Fany Gastro BMW Motorrad bBMW Br SBK 8 12:54.091 1:35.417 25
2 4 Nico THONI AUT AMF Racing4fun BMW Pi SBK 8 13:03.364 9.273 1:36.705 20
3 19 Pawel SZKOPEK POL PZM PAZERA RACING Yamaha Du SBK 8 13:07.029 12.938 1:36.280 16
4 41 Philipp STEINMAYR AUT AMF ESA Racing Team Yamaha Du SBK 8 13:09.274 15.183 1:37.488 13
5 13 Ville VALTONEN FIN SML Team Sensetec Yamaha Pi SBK 8 13:13.150 19.059 1:38.082 11
6 454 Marek CERVENY CZE ACCR Wepol Racing BMW Pi SBK 8 13:13.492 19.401 1:37.736 10
7 24 Marko JERMAN SLO AMZS AF Motors Ducati Torun Raci Ducati Du SBK 8 13:17.546 23.455 1:37.960 9
8 144 Gerold Jun. GESSLBAUER AUT AMF RATEZI - Racing Team ZiegeYamaha Pi SBK 8 13:22.241 28.150 1:37.248 8
9 11 Ireneusz SIKORA POL PZM BMW Sikora Motosport BMW Pi SBK 8 13:23.403 29.312 1:38.637 7
10 115 Milos CIHAK CZE ACCR BMW Czech BMW Pi SBK 8 13:23.619 29.528 1:38.481 6
V královské kubatuře Alpe Adria se stal šampionem 2019 Karel Hanika a zde je kompletní pořadí v šampionátu Alpe-Adria SBK 2019: 1. Karel Hanika (CZE/BMW) - 227 bodů; 2. Pawel Szkopek (POL/Yamaha) - 179; 3. Nico Thoni (AUT/BMW) - 109; 4. Marko Jerman (SLO/Ducati) - 108; 5. Philipp Steinmayr (AUT/Yamaha) - 103; 6. Ondřej Ježek (CZE/BMW) - 101; 7. Ville Valtonen (FIN/Yamaha) - 96, 8. Gerold Gesslbauer (AUT/Yamaha) - 89, 9. Yves Lindegger (SUI/Yamaha) - 73, 10. Christofer Bergmann (SWE/Yamaha) - 70... 12. Jiří Brož (CZE/Ducati) - 59, 14. Václav Bittman (CZE/Yamaha) - 39, 15. Miloš Čihák (CZE/BMW) - 38.
Alpe-Adria - STK 1000, čtvrtý celkově Michal Filla
Zkušený Čech Michal Filla vyhrál úvodní - sobotní - závod Superstock 1000 v Mostu, stupně vítězů doplnili Polák Kamil Krzemien jako druhý a Maďar Mate Laczko, zatímco v Top-5 se ještě umístili Michal Prášek, a Marek Szkopek.
1 55 Michal FILLA CZE ACCR BMW Sikora Motosport BMW Pi STK1000 FIME 12 19:39.408 1:36.684 25
2 7 Kamil KRZEMIEN POL PZM Wojcik Racing Team Yamaha Du STK1000 FIME 12 19:47.625 8.217 1:38.059 20
3 14 Mate LACZKO HUN MAMS HRE Racing Suzuki Du STK1000 FIME 12 19:47.858 8.450 1:37.866 16
4 6 Michal PRASEK CZE ACCR Rohac-Fejta Moto Racing BMW Du STK1000 FIME 12 19:48.267 8.859 1:38.066 13
5 33 Marek SZKOPEK POL PZM Wojcik Racing Team Yamaha Du STK1000 FIME 12 20:03.275 23.867 1:38.784 11
6 116 Artur WIELEBSKI POL PZM Wojcik Racing Team Yamaha Du STK1000 12 20:03.493 24.085 1:39.097 10
7 61 Wagner HEIKO GER AMF Vierzigmann Racing Aprilia Pi STK1000 12 20:07.211 27.803 1:39.632 9
8 81 Florian HUSLER SUI FMS Moto Meile Kawasaki Du STK1000 FIME 12 20:16.233 36.825 1:39.985 8
9 22 Daniel BUKOWSKI POL PZM AF Motors Ducati Torun Raci Ducati Du STK1000 12 20:16.497 37.089 1:39.944 7
10 65 Tomas SVITOK SVK SMF SK Energy Maco RT Yamaha Du STK1000 FIME 12 20:16.733 37.325 1:39.943 6
Obhájce titulu Michal Filla své vítězství zopakoval i v neděli, na stupních vítězů ho doplnili opět Kamil Krzemien a Mate Laczko.
1 55 Michal FILLA CZE ACCR BMW Sikora Motosport BMW Pi STK1000 FIME 12 19:35.317 1:36.765 25
2 7 Kamil KRZEMIEN POL PZM Wojcik Racing Team Yamaha Du STK1000 FIME 12 19:43.032 7.715 1:37.877 20
3 14 Mate LACZKO HUN MAMS HRE Racing Suzuki Du STK1000 FIME 12 19:44.048 8.731 1:37.960 16
4 33 Marek SZKOPEK POL PZM Wojcik Racing Team Yamaha Du STK1000 FIME 12 19:44.159 8.842 1:37.705 13
5 22 Daniel BUKOWSKI POL PZM AF Motors Ducati Torun Raci Ducati Du STK1000 12 20:03.520 28.203 1:39.160 11
6 61 Wagner HEIKO GER AMF Vierzigmann Racing Aprilia Pi STK1000 12 20:04.031 28.714 1:39.476 10
7 116 Artur WIELEBSKI POL PZM Wojcik Racing Team Yamaha Du STK1000 12 20:05.756 30.439 1:39.156 9
8 6 Michal PRASEK CZE ACCR Rohac-Fejta Moto Racing BMW Du STK1000 FIME 12 20:13.961 38.644 1:39.895 8
9 65 Tomas SVITOK SVK SMF SK Energy Maco RT Yamaha Du STK1000 FIME 12 20:14.888 39.571 1:39.295 7
10 321 David BOZIC SLO AMZS Spark Racing Team Yamaha Du STK1000 FIME 12 20:37.244 1:01.927 1:41.855 6
V šampionátu velkých stocků máme v sezóně 2019 toto konečné pořadí: Šampionem se stal Christofer Bergman (SWE/Yamaha) se ziskem 220 bodů. Druhý skončil Kamil Krzemien (POL/Yamaha) - 165. Třetí je Arnaud Friedrich (GER/BMW) - 143 a čtvrté místo obsadil obhájce titulu Michal Filla (CZE/BMW) - 115. Top-5 kompletuje Mate Laczko (HUN/Suzuki) - 109. Několikanásobný šampion této kubatury Michal Prášek (CZE/BMW) - 100 skončil šestý, následují Marek Szkopek (POL/Yamaha) - 92, Slovák Tomáš Svitok (SVK/Yamaha) - 86, Florian Husler (SUI/Kawasaki) - 76 a Top-10 kompletuje Polák Artur Wielebski (POL/Yamaha) - 52.
Alpe Adria - STK 600, Jirka Mrkývka je více-šampionem
33 jezdců se postavilo na startovní rošt nejvíce nabité kubatury Alpe Adria International Motorcycle Championshipu. Letošní šampion Richard Bodis byl už dopředu známý a do Mostu nepřijel, když měl startovat s wild card v Magny Cours za tým Promoto Racing - Yamaha. V sobotním závodě vyhrál hostující Švéd Christofer Bergman před naším Jirkou Mrkývkou, který si tak upevnil pozici vícešampiona této kubatury. Stupně vítězů doplnil hodně překvapivě další český zástupce Michal Chalupa. Čtvrtý byl klasifikován Němec Thomas Eder, Top-5 dokompletoval další Čech Jaromír Chlup, zatímco největší Mrkývkův soupeř v celkovém pořadí Rakušan Kevin Ranner obsadil až 6. místo.
1 171 Christofer BERGMAN SWE SVEMO Wojcik Racing Team Yamaha Du STK600 12 20:11.828 1:39.371 25
2 10 Jiri MRKYVKA CZE ACCR Fritze Tuning R6 Cup Yamaha Br STK600 12 20:33.554 21.726 1:41.856 20
3 83 Michal CHALUPA CZE ACCR Czech Road Racing Team Yamaha Pi STK600 12 20:40.145 28.317 1:42.056 16
4 36 Thomas EDER GER AMF Eder Racing Yamaha Du STK600 12 20:40.401 28.573 1:42.044 13
5 261 Jaromir CHLUP CZE ACCR Dafitmotoracing Yamaha Du STK600 12 20:43.273 31.445 1:42.436 11
6 69 Kevin RANNER AUT AMF KR69 - Team Gesslpower Yamaha Du STK600 12 20:48.492 36.664 1:43.107 10
7 31 Kirsi KAINULAINEN FIN SML Motorsline Kainulainen Suzuki Pi STK600 12 20:49.496 37.668 1:42.719 9
8 941 Marceli BEZULSKI POL PZM Bezulski Racing Team Yamaha Du STK600 12 20:50.917 39.089 1:43.192 8
9 98 Michal RONEC SVK SMF Motoclub Balaz Yamaha Du STK600 12 21:10.594 58.766 1:44.094 7
10 96 Silvio FIORE SUI AMF Fritze Tuning R6 Cup Yamaha Br STK600 12 21:12.915 1:01.087 1:44.274 6
Stejně kvalitní jezdecké pole závodilo i v nedělním finále, opět bylo stejné pořadí v Top-4, pátá byla Finka Kirsi Kainulainen - ex-mistryně světa v side jako spolujezdkyně Pekky Päivärinnena. A protože druhý Mrkývka porazil jak Edera, tak Rannera, stal se brněnský jezdec vice-šampionem Alpe Adria 2019.
1 171 Christofer BERGMAN SWE SVEMO Wojcik Racing Team Yamaha Du STK600 12 19:58.276 1:38.945 25
2 10 Jiri MRKYVKA CZE ACCR Fritze Tuning R6 Cup Yamaha Br STK600 ACCR 12 20:28.255 29.979 1:40.850 20
3 83 Michal CHALUPA CZE ACCR Czech Road Racing Team Yamaha Pi STK600 ACCR 12 20:34.838 36.562 1:41.722 16
4 36 Thomas EDER GER AMF Eder Racing Yamaha Du STK600 12 20:34.914 36.638 1:41.349 13
5 31 Kirsi KAINULAINEN FIN SML Motorsline Kainulainen Suzuki Pi STK600 12 20:40.214 41.938 1:41.823 11
6 261 Jaromir CHLUP CZE ACCR Dafitmotoracing Yamaha Du STK600 ACCR 12 20:43.336 45.060 1:42.548 10
7 69 Kevin RANNER AUT AMF KR69 - Team Gesslpower Yamaha Du STK600 ACCR 12 20:50.615 52.339 1:43.012 9
8 941 Marceli BEZULSKI POL PZM Bezulski Racing Team Yamaha Du STK600 12 20:59.832 1:01.556 1:43.685 8
9 96 Silvio FIORE SUI AMF Fritze Tuning R6 Cup Yamaha Br STK600 ACCR 12 21:00.258 1:01.982 1:43.604 7
10 33 Tomas SUBRT CZE ACCR BRC Subrt Racing Yamaha Pi STK600 ACCR 12 21:00.346 1:02.070 1:43.352 6
V šampionátu malých stocků se tedy stal letošním šampionem Maďar Richard Bodiš - 195 bodů. Šesti pódii v řadě se na druhé místo celkově dostal Jiří Mrkývka (CZE-Yamaha) - 158, třetí je Němec Thomas Eder (GER/Yamaha) - 127, čtvrtý Rakušan Kevin Ranner (AUT/Yamaha) - 112 a na pátém místě nakonec skončil Marceli Bezulski (POL/Yamaha) - 73. Finka Jasmin Sarjos (FIN/Yamaha) - 68 obsadila místo šesté, její krajanka Kirsi Kainulainen (FIN/Suzuki) skončila celkově sedmá, Chorvat Martin Vugrinec (CRO/Yamaha) - 66 na místě 8.; Ital Luca Tomasini (ITA/Triumph) - 63 je devátý a Top-10 uzavřel Jaromír Chlup (CZE/Yamaha) - 58. Z dalších Čechů skončil Michal Chalupa (CZE/Yamaha) - 49 na pozici 14., Tomáš Šubrt (CZE/Yamaha) - 44 uzavřel Top-15.
Alpe Adria - SSP 300, třetí Nespěšný
V šampionátu nejslabší objemové kubatury vedl před Mostem sice stále ještě Čech Jiří Nespěšný (CZE/Kawasaki), ale na domácí trati se mu vůbec nedařilo - pouze jednou dojel v Top-5 - a tak se propadl až na celkové třetí místo za Slováka Maxima Repáka (SVK/Kawasaki) - 165 a Maďara Maté Szamada (HUN/KTM) - 149. Český jezdec získal celkem 132 bodů; a musel odrážet ještě nápor čtvrtého Itala Manuela Roccy (ITA-Yamaha) - 129.
1 16 Maxim REPAK SVK SMF Halbich Motorsport Kawasaki Pi SSP300 FIME 11 20:31.047 1:50.754 25
2 58 Mateusz HULEWICZ POL PZM Wojcik Racing Team Kawasaki Pi SSP300 11 20:41.492 10.445 1:51.348 20
3 12 Mate SZAMADO HUN MAMS Forch Junior Team KTM Pi SSP300 FIME 11 20:41.576 10.529 1:51.266 16
4 7 Manuel ROCCA ITA FMI Manuel Rocca Yamaha Pi SSP300 FIME 11 20:41.681 10.634 1:51.271 13
5 23 Filip FEIGL CZE ACCR GENIUS Racing Team Yamaha Pi SSP300 11 21:06.745 35.698 1:53.551 11
6 27 Pawel SOBCZYK POL PZM Flying Buffs Kawasaki Du SSP300 11 21:20.063 49.016 1:54.968 10
7 47 Radek LAMICH CZE ACCR LAMI Racing Team Yamaha Pi/DuSSP300 11 21:20.136 49.089 1:55.077 9
8 74 Leon LAMBING AUT AMF Motorrad Mayer Kawasaki Du SSP300 FIME 11 21:37.706 1:06.659 1:54.080 8
9 39 Krzysztof BORYS POL PZM MotoKemner Racing Team Kawasaki Pi/DuSSP300 11 21:41.275 1:10.228 1:56.290 7
10 97 Gasper HUDOVERNIK SLO HMS Motoclub Kvarner Yamaha Pi SSP300 FIME 11 21:50.893 1:19.846 1:57.687 6
1 16 Maxim REPAK SVK SMF Halbich Motorsport Kawasaki Pi SSP300 FIME 11 20:24.118 1:50.275 25
2 12 Mate SZAMADO HUN MAMS Forch Junior Team KTM Pi SSP300 FIME 11 20:27.986 3.868 1:50.518 20
3 58 Mateusz HULEWICZ POL PZM Wojcik Racing Team Kawasaki Pi SSP300 11 20:33.848 9.730 1:50.753 16
4 7 Manuel ROCCA ITA FMI Manuel Rocca Yamaha Pi SSP300 FIME 11 20:33.986 9.868 1:51.005 13
5 41 Jiri NESPESNY CZE SMF Motoclub Balaz Kawasaki Pi SSP300 FIME 11 20:52.430 28.312 1:52.041 11
6 74 Leon LAMBING AUT AMF Motorrad Mayer Kawasaki Du SSP300 FIME 11 20:54.659 30.541 1:52.762 10
7 23 Filip FEIGL CZE ACCR GENIUS Racing Team Yamaha Pi SSP300 11 20:54.709 30.591 1:53.136 9
8 13 Kamil BARCIK POL PZM Rabin Racing Team Yamaha Br SSP300 11 21:08.004 43.886 1:53.724 8
9 27 Pawel SOBCZYK POL PZM Flying Buffs Kawasaki Du SSP300 11 21:11.189 47.071 1:53.782 7
10 553 Petr SVOBODA CZE ACCR Wepol Racing Yamaha Pi SSP300 11 21:11.281 47.163 1:49.817 6
- Přidat komentář 2
- Publikováno: 30.9.2019
- Zařazeno v:
- Autor:
Nejnovější články
Další z rubriky
- včera - Nicolò Bulega operován kvůli «arm pump»
- 27.3. - Místo Balaton Ringu se pojede v Estorilu?
- 24.3. - Vítězný závod pro mistra světa Bautistu
- 24.3. - Prvním dnešním vítězem Razgatlioglu
- 23.3. - Superbikové vítězství pro BMW
- 23.3. - Superpole vyhrál a Pole Position si vyjel Toprak před Bulegou a Iannonem