Karel Hanika: "Jsem trochu rozpačitý"

LIVE Z MASECU: Letos absolvoval brněnský jezdec v MS už celkem 8 závodů Grand Prix, nejlepší výsledek se mu podařil právě při domácím závodě, kde dojel na P16.

„Před závodem jsem říkal, že si ho chci užít a že chci dojet do cíle. To se povedlo, takže asi spokojenost, ale jsem trochu rozpačitý. Necítil jsem se úplně dobře. Za deště jezdím rád, ale nakonec bych dal vše za suchou trať. Asi bychom jinak zajeli líp. Užil bych si to víc, kdybych bojoval v nějaké skupince. Bohužel za mokra se startovní pole natáhne a závod není tak dramatický. Jsem extrémně promrzlý. Zima mi byla už na začátku, voda na vás stříká od kol ostatních, je to však stejné pro všechny", zhodnotil brněnský závod jediný Brňák na startovním roštu.

Nebylo to pro něho vůbec lehké, všechny předchozí závody letošní sezóny jezdil s motocyklem Mahindra MGP30 stáje Platinum Bay Real Estate a nyní tedy na Masarykově okruhu pilotoval KTM RC 250 GP německé stáje Freudenberg Racing.

Ovšem jak pátek, tak sobota (včetně doslova zázračné kvalifikace) se konaly na suchu, jediným mokrým svezením byl dnešní warm up, takže k nastavení na mokré podmínky moc času nebylo. Z tohoto pohledu je umístění P16 velmi dobré, zřejmě by na suchu nejen dojel v bodech, ale umístění v Top-10 nebylo zas tak nereálným cílem.

Mimochodem dnešní P16 Karla Haniky bylo druhým nejlepším umístěním tohoto německého týmu v MS, lépe dojel jen Luca Grünwald jako 8. při GP na Sachsenringu 2012.

Co se týká závěru letošní sezóny, tak Hanika dojede se svým stávajícím týmem Freudenberg Racing z Bischofswerdy zbývající závod mistrovství světa juniorů - chybí jich ještě pět (Portimao, 2x Jerez a 2x Valencia) a chtěl by dostat wild card do finále MS-Moto3 ve Valencii.

V příští sezóně 2017 by měl jeho současný tým začít závodit v kubatuře Moto2 s motocyklem KTM právě ve Španělsku v šampionátu CEV-Repsol, který se jede jako mistrovství Evropy! a v sedle zbrusu nového biku by se měl objevit právě Karel Hanika.