Karel Abraham si z premiéry odváží důležitý bod

Český pilot královské kubatury MotoGP Karel Abraham má za sebou úvodní závod letošní sezóny a svůj cíl si splnil, z GP Kataru na okruhu Losail International Circuitu získal do letošního šampionátu první mistrovský bod.

Abraham vystartoval do závodu na 22 kol z 19. pozice na startovním roštu a i když se po 1. okruhu trochu propadl, tak po dvou odjetých kolech už byl na P18. V polovině závodu jsme mohli #17 zaregistrovat na P20, brzy se ale #17 dostala na symbolickou pozici odpovídající startovnímu číslu a od L16 jezdil Abaja na P16, tedy těsně za body. V posledním kole měl ale Aleix Espargaro problémy s benzínem a tak český pilot bral nakonec mistrovský bod, což byl také před prvním závodním víkendem sezóny 2018 reálný cíl.

„Na jedné straně jsem velmi šťastný, že jsem získal bod, ale jsem také naštvaný, že jsme v závodě nedosáhli na věci, na které jsme dosáhnou mohli. Start byl dobrý, spousta jezdců jela zeširoka a já jsem byl schopný jet vnitřkem a získat několik míst. Naneštěstí potom přede mnou zakolísal Syahrin, a když jsem se mu vyhýbal, tak mě několik jezdců předjelo. Dnes večer jsme neměli stejný grip a ve druhém kole, při výjezdu z páté zatáčky, když jsem přidal plyn, tak jsem málem highsidera – takže mě další tři nebo čtyři jezdci předjeli. Byla to škoda, protože pokud bych nebylo těchto momentů, tak si myslím, že jsme mohli v úvodní části závodu získat spoustu času. Poté jsem se usilovně snažil jezdit na hranici. Na motorce jsem se necítil tak dobře, jako včera, a měl jsem vibrace předního i zadního kola, takže jsem musel být opatrný s přidáváním plynu. Nejsem s tím 100% spokojený. S lepším startem si myslím, že bylo možné získat top ten, ale v každém případě si myslím, že to byl dobrý závod.“, zhodnotil úvod sezóny český jezdec s italským motocyklem ve španělských službách.