Reklama

Kam nakonec zamíří Loris Baz? Hlavní obrázek k článku: Kam nakonec zamíří Loris Baz?

Ačkoliv získal Loris Baz v MS-Superbike 2020 celkem čtyři pódiová umístění, tak je před koncem tohoto roku stále bez týmu a bez motorky! Ale stále ještě čtyři týmy své jezdce pro WorldSBK nepotvrdily!

Pedercini Kawasaki chce nasadit druhého pilota vedle Lorise Cressona a hledá pro něho finanční budget.

Ten Kate Yamaha si sice u DWO zajistila místo na startovním roštu, to ale nemá finančně vůbec pokryto.

Potom jsou volná místa taky u Motocorsa Ducati, kde je k dispozici rychlá Panigale V4 a v týmu MIE Honda od Midori Moriwaki dokonce 2 místa, zde ale po letošních výsledcích moc velký zájem není.

Z letošních Top-15 nemá smlouvu pouze Loris Baz. Ten po čtyřech pódiových umístěních s Ten Kate Yamaha skončil celkově jako druhý nejlepší soukromník za Michaelem Rubenem Rinaldim.

Loris Baz už dlouho jedná s Motocorsa Ducati, ale: Italská stáj sice nepožaduje žádný sponzorský příspěvek, ale Baz chce za své závodění dostat peníze. U jezdce jeho kalibru to je minimálně 100.000 Euro a k tomu výdaje za cestování, ubytování a stravu.

Rovněž Lucio Pedercini by si sice měl ve svém týmu hodně rád Lorise Baze, ale ani on nechce svému eventuálnímu pilotovi za závodění platit.

Tak se nechme překvapit, kde se nakonec Loris Baz v sezóně 2021 objeví, zda to nebude odložiště typu EWC-Endurance.Login Přihlásit Registrace ›