Kalendář WorldSBK 2020 Hlavní obrázek k článku: Kalendář WorldSBK 2020

Kalendář MS-Superbike 2020 bude obsahovat celkem 13 závodních víkendů (39 závodů), až 15 (45 závodů) je jich ale možných. Z těch letošních jich určitě zůstává 11.

Mistrovství světa 2020 začne tradičně na Phillip Islandu v Austrálii, tedy na okruhu vzdáleném 2 hodiny jízdy autem od Melbourne. Termín je 28. února až 1. března, předtím se v pondělí a v úterý budou konat na stejném okruhu první oficiální testy kubatur Superbike a Supersport.

Thajský Buriram v kalendáři nebude, příští rok nebude ani jeden závod WorldSBK v Asii, Lombok v Indonésii bude nejdříve v roce 2021.

Naopak vše směřuje k tomu, že se po dvou letech abstinence vrátí šampionát motocyklů co nejvíce podobných těm sériovým do Německa: Do 2017 se závodilo na Lausitzringu, pro 2020 se jedná s Oscherslebenem, ležícím 30 kilometrů jihozápadně od Magdeburgu. Motorsport Arena a DWO mají velký zájem o konání závodu tohoto šampionátu v Německu, minulé úterý proběhlo v Oschersleben první detailní seznámení se smlouvou.

Pokud tedy bude Thajsko nahrazeno Německem, tak je otazník - už tradičně - pouze za závodem v Laguna Sece v americké Kalifornii.

Alternativy místo Laguny Secy prakticky neexistují: Austin, Indianapolis a Miller nepřipadají v úvahu. Pouze Barber Motorsport Park v Alabamě, západně od Atlanty, by si takový závodní víkend dokázal představit.

Ovšem s 13 závodními víkendy splní Dorna své závazky vůči sponzorům celého seriálu a naplní také televizní práva.

Kromě Oscherslebenu by se mohl konat eventuálně jako nový podnik ještě třetí závod ve Španělsku.

Předběžná místa konání MS-Superbike 2020:

28.2.–1.3. Phillip Island/Austrálie
Duben Aragon/Španělsko
Duben Assen/Nizozemí
Květen Imola/Itálie
Květen Jerez/Španělsko
Červen Misano/Itálie
Červenec Donington Park/Velká Británie
12.7. Laguna Seca/USA ?
? Oschersleben/Německo ?
Září Portimao/Portugalsko
Září Magny-Cours/Francie
Říjen San Juan/Argentina
Říjen Doha/KatarLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama