Reklama

Jorge Lorenzo už může mluvit o Hondě Hlavní obrázek k článku: Jorge Lorenzo už může mluvit o Hondě

Při prvních dvou testech MotoGP s motocyklem Honda nesměl Jorge Lorenzo hovořit, to mu zakazovala platná smlouva s Ducati. Nyní ale může jak o motocyklu, stejně jako o svém novém týmovém kolegovi Marcu Márquezovi.

31-letý Jorge Lorenzo už závodí v královské kubatuře 11 sezón, z 281 startů v závodech vyhrál Mallorčan 47 závodů MotoGP. 10. března bude poprvé Jorge s motocyklem Honda RC213V závodit o body - při sezonní premiéře v Katar. V listopadu a v prosinci měl Lorenzo od Ducati zákaz jakéhokoliv komentování, jeho «mlčení» se ale skončilo 31. prosince 2018.

Jorge Lorenzo přirovnává závodění za tým Repsol Honda, jako kdyby hrál fotbal za Barcelonu nebo Real Madrid.

„Poslední rok jsem závodil s kompletně jiným motocyklem, ten byl hodně veliký a vysoký. Možná o jednu velikost větší, než bych potřeboval. Honda mně více vyhovuje - co se týká dimenze. Je kompaktnější, menší a nižší, takže se s ní dá lépe měnit směr a najíždět lépe do zatáček. A motocykl přináší při vjezdu do zatáček více jistoty. Čím níž jsi k zemi, tím více máš důvěry.

A Honda pracuje neuvěřitelně flexibilně: Třeba po testech ve Valencii reagovali technici HRC do dalšího testu v Jerezu hodně rychle. Já jsem po Valencii jasně řekl, co bych si přál změnit, technici HRC si dělali poznámky a v Jerezu - tedy za pár dní - už to bylo změněné. Například nová nádrž, která na 100% odpovídala mým představám“., opěvuje Jorge Lorenzo flexibilitu HRC.

Jen připomínám: U Ducati musel Lorenzo na novou nádrž čekat skoro rok a půl.

A co se týká jeho nového týmového kolegy? „Všichni jezdci mají své přednosti, ale také slabiny. To platí i pro Marca. Pokusím se jeho silné stránky využít pro mě. A myslím si, že i on se pokusí mé přednosti kopírovat. Budeme se navzájem «pushen».

Budu se snažit ho porážet a on to stejné. Tento konkurenční boj bude prospěšný pro celý tým, technický vývoj motocyklu půjde dopředu“, je názoru Jorge Lorenzo, před novou a jistě napínavou sezónou, kdy v týmu Repsol Honda pojedou dva - zřejmě nejlepší piloti současnosti, kteří mají na svém kontě celkem 12 titulů mistra světa a vyhráli dohromady 126 závodů Grand Prix.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama