Joan Mir vyhrál v Brně, 20. Kornfeil

Španělský lídr kubatury Moto3 Joan Mir se rozloučil s Brnem v této kubatuře vítězstvím na honě těžké, polosuché - polomokré trati Masarykova okruhu. Druhý dojel jeho největší soupeř v MS Romano Fenati a třetí Aron Canet.

Na čele jezdila 4-členná vedoucí skupina, nakonec bojovali o vítězství pouze Španěl s Italem. A jelikož vyhrál lídr šampionátu, tak se dnes na úvod hrála v Brně španělská hymna. Top-3 a stupně vítězů dokompletoval Aron Canet. Bo Bendsneyder dlouho bojoval o první místo, nakonec se musel spokojit v cíli se 4. místem. Juanfran Guevara doplnil Top-5. Loňský vítěz John McPhee obsadil místo šesté a druhou polovinu elitní desítky vytvořili ještě Marcos Ramirez, Tatsuki Suzuki, Adam Norrodin a Nakarin Atiratphuvapat.

Jakub Kornfeil byl bohužel odmávnut až na 20. místě...!, takže poprvé skončil v Brně za 8 startů v minulých letech v MS bez bodů. Do závodu odstartoval jezdec s motocyklem Peugeot/Mahindra výtečně a nacházel se těsně za Top-10. Pak se ale začal propadat a nakonec dojel nejhůře během svých dosavadních startů na Masarykově okruhu.

Jelikož během kvalifikace Moto3 byli v několika sektorech Enea Bastianini (Honda) a Albert Arenas (Mahindra) pomalejší, než dovolují pravidla, byli od Race Direction potrestáni posunutím na startovním roštu o 12 míst, takže do závodu samotného odstartovali Bastianini a Arenas z posledních dvou pozic na gridu.