Reklama

Joan Mir 3 roky za Marc VDS v Moto2 Hlavní obrázek k článku: Joan Mir 3 roky za Marc VDS v Moto2

Nyní je to oficiální: Suverénní lídr kubatury Moto3 Joan Mir bude závodit v týmu Estrella Galicia 0,0 Marc VDS v kubatuře Moto2 v letech 2018-2020.

Team Marc VDS Racing zaznamenal první, senzační nákup na motocyklovém trhu. Pro příští tři roky (roky 2018-2020) bude hájit barvy Estrella Galicia 0,0 Marc VDS Moto2 současně nejlepší jezdec mistrovství světa Moto3 Joan Mir ze Španělska.

Vítěz prestižního hodnocení Rookie of the Year v roce 2016 a také vítěz premiérové Grand Prix Rakouska už vyhrál letos 4 závody ze 7 odjetých - Katar, Argentinu, Le Mans a Barcelonu.

Nyní si ho tým vedený manažerem Michaelem Bartholemym pojistil smlouvou na 3 roky do Moto2: Zde se stáj majitele - pivního miliardáře Marc van der Stratena, může pochlubit nejen současnými hvězdami střední třídy Francem Morbidellim a Alexem Marquezem, ale má už také na svém kontě titul mistra světa 2014 s Tito Rabatem.

Jedno je jisté, tým závodící i v královské kubatuře MotoGP (letos s Millerem a Rabatem) se zřejmě rozloučí s Rabatem - pokud se radikálně nezlepší jeho výsledky v MotoGP (2016 - P21; 2017 - zatím P17) - a tříletá smlouva přímo s HRC končí i Australanu s přezdívkou «JackAss», takže může být na sezónu 2018 bez aktuálních pilotů v MotoGP.

Proto dostali smlouvy do královské kubatury od Marc van der Stratena nejen aktuální lídr Moto2 Franco Morbidelli, ale i mistr světa Moto3 z roku 2014 Alex Marquez.

Mimochodem: Dle principála HRC a týmu Repsol Honda Livia Suppa, pojede 2018 celkem 6 jezdců s motocykly Honda: Dva v tovární stáji Repsol-Honda (Marquez a Pedrosa), dva za Marc VDS (Morbidelli, Miller? nebo A. Marquez) a LCR Honda (Takaaki Nakagami – sponzor IDEMITSU! a Cal Crutchlow?, nebo třeba Miller...).Login Přihlásit Registrace ›

Reklama