Jerez potřetí v řadě: Celkem 8 závodů!

Tři týdny v řadě bude «Circuito de Jerez - Angel Nieto» dějištěm mistrovství světa motocyklů: Pouze paddock Rossiho, Quartarara, Doviziosa a spol. vystřídají Rea, Bautista, Sykes aj.

Restartovaný šampionát MS-Superbike se tedy vrací znovu na trať a to po dlouhé přestávce: Naposledy se jelo o mistrovské body 1. března 2020 v Austrálii na Phillip Islandu, takže po 3 měsících a 30 dnech se opět sejdou nejlepší jezdci šampionátu motocyklů co nejvíce podobných těm sériovým.

A k jezdcům WorldSBK a WorldSSP přibudou ještě účastníci šampionátu WorldSSP 300, pro které to bude letošní premiéra.

Vzhledem k pandémii Covid-19 se kalendář šampionátu pochopitelně změnil a změnil se i program závodních víkendů. K tradičním třem závodům Superbike (včetně Sprint Race), nedělnímu závodu Supersport a dvěma závodům Supersport 300 (včetně Last Chance Race) přibyly ještě sobotní závody Supersport a Supersport 300, takže se na trati «Circuito de Jerez - Angel Nieto» bude závodit celkem osmkrát!

Vloni se v Jerezu dvakrát radoval z vítězství Alvaro Bautista (Ducati) v kubatuře Superbike (Race 1 a Sprint Race), zatím poslední závod na jihu Španělska u Gibraltaru vyhrál Michael vd Mark (Yamaha). V kubatuře Supersport zde 2019 zvítězil Federico Caricasulo (Yamaha), malé supersporty pak vyhrál jednou Marc Garcia (Kawasaki), podruhé pozdější mistr světa Manuel Gonzales (Kawasaki).

Jen škoda, že u toho nebudou diváci, tolik závodů na nejvyšší světové úrovni se během dvou dnů málokdy vidí...!