Jakub Kornfeil v Mugellu ani letos nebodoval

Poprvé v letošním roce zůstal závodník týmu Drive M7 SIC Racing Jakub Kornfeil bez bodů. Ve Velké ceně Itálie se nedokázal prodrat mezi nejlepších patnáct a přerušil tak svou řadu deseti závodů, kdy vždy dojel v Top-15.

Náš jezdec měl přitom do závodu přímo fantastický úvod. Krátce po startu se ze své šestnácté startovní pozice dostal do první desítky. Jenže deváté místo ze začátku závodního tažení na okruhu v Mugellu bylo maximem. O kolo později se už propadl na P12, vzápětí na P14 a po 4 odjetých kolech byl až dokonce na P19. Ani to ale nebyl konec, po 6. kole jsme ho na Lap Chartu našli dokonce na P23. Pak se sice s přibývajícími koly opět zlepšoval a nakonec závod dokončil na sedmnácté pozici a letos poprvé tak nezískal žádné body do celkového hodnocení MS, ve kterém si ale stále drží sedmou příčku.

Prostě Mugello Kornfeilovi moc nesedí a od roku 2012 zde nedokázal bodovat, ostatně ze 7 dosavadních startů na tomto okruhu zde byl pouze dvakrát odmávnut v Top-15.

Jakub Kornfeil: „Ráno jsme našli dobré nastavení a já si konečně jízdu tady v Mugellu mohl užívat. Warm up jsem dokončil na čtvrtém místě, takže jsem logicky věřil i v dobrý závod. Jenže v závodě jsem nebyl schopný předjíždět a bojovat, jak bych chtěl. Krom soupeřů jsem se pral také s motocyklem. Dnešní jediné pozitivum je to, že jsem se v úvodu dokázal dostat na deváté místo. Na tento závod musíme co nejrychleji zapomenout, protože byl opravdu špatný. Dobře, na vítěze jsem ztratil jen 2.2 vteřiny, to ale nic nemění na tom, že sedmnáctá pozice je prostě nepřijatelná.“

Moto3 World Championship 2016 Gran Premio d'Italia TIM; Autodromo del Mugello, závod