Jakub Kornfeil už má podepsáno Hlavní obrázek k článku: Jakub Kornfeil už má podepsáno

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil už má podepsanou smlouvu na závody Grand Prix pro sezónu 2020. Ve své 11. kompletní sezóně Grand Prix zřejmě zůstane ve své kubatuře, tedy Lightweight, ale po 3 letech odchází od německého týmu Prüstel GP.

Jakub Kornfeil (26 let) absolvoval v řadě celkem 175 závodů Grand Prix, z toho 136 (všechny dosud odstartované) v Moto3 a v této kubatuře tak může ještě jednu sezónu závodit.

Měl by jezdit se stejným motocyklem, jako dosud, tedy s rakouským strojem KTM. Jen německý tým Prüstel GP by měl vyměnit za španělský BOE Skull Rider Mugen Race. V této stáji s největší pravděpodobností vystřídá Kazacha Makara Yourchenka (hledá místo v Moto2) a Kornfeilovým týmovým kolegou by měl být Japonec Kazuki Masaki, celkový vítěz Red Bull Rookies Cupu 2017.

Kornfeilův dosavadní týmový kolega a krajan Filip Salač (17 let) s pomocí prezidenta ACCR Jana Štovíčka (přibližně 300.000 Euro) převezme Fenatiho motocykl Honda v týmu Mirko Cecchiniho.

Nová jezdecká dvojice u saského týmu Prüstel GP by se měla dle týmového principála Floriana Prüstela vytvořit z trojice následujících jezdců: Švýcara Jasona Dupasqueira - Rookie šampionátu a jednoho z dvojice Alfonso Lopez (dosud Estrella Galicia 0,0) nebo Andrea Migno (dosud Bester Capital Dubai).

V každém případě jsou dvě podmínky pro kandidáty: Musí být nejen dostatečně rychlí, ale musí zároveň přinést sponzorské peníze.

Zdroj: SpeedWeekLogin Přihlásit Registrace ›