Jako lídr přijíždí do Brna Dalla Porta

Prvním vítězem kubatury Moto3 se stal na Masarykově okruhu v Brně v sezóně 2012 Němec Jonas Folger, po něm stáli na nejvyšším stupni postupně Luis Salom, Alexis Masbou, Niccolo Antonelli, John McPhee, Joan Mir a Fabio Di Giannantonio.

Tedy stejně jako v prostřední kubatuře nedokázal zatím nikdo vyhrát více než jednou, letos se o to pokusí Niccolo Antonelli a John McPhee. A pouze jednou zde stál na stupních vítězů Čech, byl to vloni Jakub Kornfeil.

Mimochodem: Za celou dobu existence Automotodromu to bylo teprve druhé pódium pro českého jezdce (po Lukáši Peškovi - 2007 (125 ccm).

26-letý jezdec německého týmu Redox Prüstel GP vloni získal na Masarykově okruhu Pole-Position a v cíli byl odmávnut jako třetí. Letos to pro něho bude už 134. start v Moto3 (a to v řadě) a celkově 173. během jeho závodění v závodech Grand Prix a v Brně jubilejní desátý.

Jako lídr Moto3 se na Masarykově okruhu bude prezentovat Lorenzo Dalla Porta (Leopard - Honda) se 125 body, druhý je svěřenec Maxe Biaggiho Aron Canet s pouhými 2 body ztráty. Třetí Niccolo Antonelli ztrácí už 38 bodů. Tato kubatura je prostě italsko-španělským soubojem: Ital, Španěl, Ital, Španěl - je pořadí před Brnem. Jinak nejlepším Rookiem je celkově sedmý Celestino Vietti.

Pódium z loňska by jistě rád zopakoval lokalmatador Jakub Kornfeil (letos už má podium z Assenu), v Top-10 by byl v neděli velmi rád odmávnut 17-letý Rookie Filip Salač, který nejlépe zajel na Sachsenringu - 13. Ten pojede na Masarykově okruhu v Moto3 už podruhé, vloni s wild card se mu ale moc nedařilo - skončil 24. (jako poslední).

S wild card se v Brně představí dva jezdci: Turek Deniz Öncü a svou premiéru v závodech Grand Prix bude absolvovat Japonec Yuki Kunii.