Jako lídr do Rakouska Oliveira s KTM

Po Brně se změnil lídr v prostřední kubatuře, «domácí» Portugalec Miguel Oliveira s motocyklem KTM vede nyní o dva body před Francesco Bagnaiou (VR46 Academy), třetí je, ovšem už s velkou bodovou ztrátou, Alex Marquez (Marc VDS) - který ztrácí 43, resp. 41 bodů na vedoucí dvojici.

Na Red Bull Ringu závodili jezdci s motocykly Moto2 dosud dvakrát: V premiéře této prostřední kubatury zde 2016 vyhrál pozdější mistr světa Johann Zarco, druhý byl odmávnut Franco Morbidelli a třetí Alex Rins. Ani jeden z nich na startu Moto2 ovšem letos nebude. Ale nebudou chybět 5. Schrötter; 6. Alex Marquez; 8. Lorenzo Baldassarri nebo 10. Dominique Aegerter.

Vloni zde vyhrál rovněž pozdější mistr světa Franco Morbidelli, druhý skončil Alex Maruqze a třetí Thomas Lüthi. A další pořadí jezdců, které uvidíme na startu i letos: 4. Bagnaia; 5. Pasini; 7. Binder; 8. Navarro a 9. Aegerter.

Bude se tedy opakovat situace z minulých dvou závodů prostřední kubatury na tomto okruhu a nedělní vítěz bude po finále ve Valencii vyhlášen mistrem světa?

Mimochodem: Bez ohledu na tuto historickou statistiku je tajným favoritem webu Motoforum.cz je nevlastní bratr Valentina Rossiho, tedy Luca Marini. Ten dojel na Sachsenringu třetí, na Masarykově okruhu pak druhý a na Red Bull Ringu...?

V týmu Forward Moto2-Racing došlo před GP Rakouska k výměně jezdců: Z týmu byl vyhozen úřadující mistr Evropy Eric Granado z Brazílie - bez jediného bodu v prvních 11 závodech, a jeho místo zaujal z týmu SAG vyhozený Španěl Isaac Viňales. Ovšem nějaké velké výsledky se od bratrance Mavericka Viňalese zase očekávat nedají, vloni skončil na 24. místě, letos je aktuálně 22.

A na startovní rošt se vrací mladý Ital Federico Fuligni (Tasca Racing), který kvůli zranění musel vynechat brněnský závod Grand Prix.

Tradiční wild card bude mít #18 Xavi Cardelus v týmu Stylobike.