Reklama

Jak je to vlastně s Bradleyem Smithem Hlavní obrázek k článku: Jak je to vlastně s Bradleyem Smithem

O dalším osudu Bradleyeho Smitha není dle jeho vlastního vyjádření pro «bikesportnews.com» stále ještě rozhodnuto, i když nyní v Jerezu dostali šanci testovat nový motocykl RC-GP Aleix Espargaro a Lorenzo Savadori. Jaká je tedy vlastně aktuální situace?

Brit Bradley Smith se stále nepovažuje za odepsaného pilota z MotoGP. Továrna v Noale totiž stále ještě oficiálně neoznámila, jak chce naložit s tímto jezdcem, který v sezóně 2020 v celkem 11 závodech Grand Prix nahradil za doping potrestaného Andreu Iannoneho.

30-letý britský jezdec ale nechce být pouze testovacím pilotem, nýbrž stabilním jezdcem MotoGP. Pro Aprilii by ale bylo nejlepší řešení to, že Smith by zůstal testovacím pilotem s možností startu v několika závodech s wild card.

A co se týká jeho fota s motocyklem Yamaha R3, tak je situace následující: „Projekt 109 je dokončen“, říká Smith. Jedná se o starty týmu v ESBK 300 ve Španělsku. Tento tým by se měl na gridu ESBK objevit ještě letos (šampionát totiž startuje až koncem dubna), maximálně 2022.

A proč zrovna «Projekt 109»? Jedná se o společnou akci bývalého šampiona STK 600 Claudia Cortiho (startovního čísla #71) a Bradleyho Smithe (#38). Smith zakoupil pro tento projekt - do kterého je zapojen i Smithův manager Bob Moore - dva motocykly Yamaha od společnosti YART a chce v Itálii a ve Velké Británii začít se závodní výukou.Login Přihlásit Registrace ›