Reklama

Jak by mohl vypadat startovní rošt MotoGP 2021? Hlavní obrázek k článku: Jak by mohl vypadat startovní rošt MotoGP 2021?

I když si na premiéru letošní sezóny kubatury MotoGP budeme muset ještě přes měsíc počkat, tak v zákulisí to pěkně vře. Není divu, většině pilotů MotoGP totiž končí 2020 smlouvy a pouze někteří už mají podepsány smlouvy i na 2021 a 2022.

Nejhůře se zdá, že dopadla rakouská KTM: Ta během tří dnů uplynulého týdne ztratila dva jezdce: Zkušený Pol Espargaro (mistr světa Moto2 z 2013) zamířil z továrního týmu Factory KTM k japonské Hondě (na 2 roky) a to dokonce do továrního týmu Repsol Honda.

Zde by měl nahradit Alexe Marqueze: Úřadujícího mistra světa Moto2 se ale Japonci rozhodně nevzdávají, mladší bratr multišampiona Marca, tedy Alex by zůstal v satelitní stáji LCR Honda. A místo by musel uvolnit buď už «starý» Cal Crutchlow (34 let), nebo zatím nevýrazný Takaaki Nakagami. Japonec «Taka» (28 let), stejně jako Brit Crutchlow by mohli zakotvit v týmu HRC, ovšem jako jezdci šampionátu WorldSBK s novým motocyklem Fireblade.

Exmistr světa Moto3 Jorge Martin má naopak z KTM Moto2 Aki Aja namířeno do satelitu Pramac Ducati, místo odcházejícího Millera. Na jeho místo jsou tři kandidáti: Remy Gardner, Joe Roberts nebo Augusto Fernandez.

A když už jsme u Ducati, do továrního týmu se už «přiženil» Jack Miller, kdo ale bude jeho týmovým kolegou, je hodně ve hvězdách. Ducati Corse nechce akceptovat finanční požadavky 34-letého «Doviho» (5 až 6 milionu Euro), které by naopak ráda splnila KTM a trojnásobného vícemistra světa by angažovala místo odcházejícího Pola Espargara. Není ani žádným tajemstvím, že vztahy generálního manažera Ducati Gigiho Dall´Igni také nejsou zrovna idylické. A druhým ve hře je Danilo Petrucci; ten má několik možností: Zůstat v Ducati Corse, nebo odejít do KTM; respektive opustit úplně «premier class» MotoGP a zamířit do MS-Superbike, kde by vystřídal v továrním týmu Chaze Daviese.

Hodně vysoký kredit má v «premier class» satelitní tým Yamahy Petronas Yamaha SRT, zde by odcházejícího Fabia Quartarara měl nahradit Valentino Rossi. Multišampion Rossi se ale ještě nerozhodl (je to prý otázka pouze několika dní), zda bude dále závodit. Ostatně vše okolo «Corona viru» Rossimu jen nahrálo do karet , takže by nikoho ani nepřekvapilo, kdyby opravdu skončil. Jako náhradník se na druhou motorku Yamaha M1 doslova těší Alex Vierge - dosavadní pilot Petronasu v Moto2.

Tak vypadají týmy MotoGP 2020

Repsol-Honda
Marc Márquez, Alex Márquez

Ducati Team
Andrea Dovizioso, Danilo Petrucci

Monster Energy Yamaha
Maverick Viňales, Valentino Rossi

Suzuki Ecstar
Alex Rins, Joan Mir

Red Bull KTM Factory Racing
Pol Espargaró, Brad Binder

Aprilia Racing Team Gresini
Aleix Espargaró, Bradley Smith

Pramac Racing
Jack Miller, Francesco Bagnaia

Reale Avintia Racing
Tito Rabat, Johann Zarco

Petronas Yamaha SRT
Fabio Quartararo, Franco Morbidelli

LCR Honda
Cal Crutchlow, Takaaki Nakagami

Red Bull KTM Tech3
Miguel Oliveira, Iker Lecuona

Yamaha Test Team:
Jorge Lorenzo

Suzuki test Team
Sylvain Guntoli

Honda HRC Test Team
Stefan Bradl

Tak by mohly vypadat týmy MotoGP 2021

Repsol-Honda
Marc Márquez, Pol Espargaró

Ducati Team
Andrea Dovizioso? Danilo Petrucci? Jack Miller

Monster Energy Yamaha
Maverick Viňales, Fabio Quartararo

Suzuki Ecstar
Alex Rins, Joan Mir

Red Bull KTM Factory Racing
Brad Binder, Andrea Dovizioso? Miguel Oliveira?

Aprilia Racing Team Gresini
Aleix Espargaró, Bradley Smith

Pramac Racing
Jorge Martin, Francesco Bagnaia

Reale Avintia Racing
Tito Rabat, Johann Zarco

Petronas Yamaha SRT
Valentino Rossi?, Alex Vierge , Franco Morbidelli

LCR Honda
Alex Márquez? Cal Crutchlow? Takaaki Nakagami

Red Bull KTM Tech3
Miguel Oliveira? Iker Lecuona

Yamaha Test Team:
Jorge Lorenzo

Suzuki Test Team
Sylvain Guntoli

Honda HRC Test Team
Stefan Bradl

Zdroj: www.speedweek.comLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama