Reklama

Iker Lecuona za tým Aki Ajo Hlavní obrázek k článku: Iker Lecuona za tým Aki Ajo

Včera měl těžký pád na testech v Jerezu mistr světa Moto3 Jorge Martin, tedy nová akvizice stáje Red Bull KTM Ajo v MS-Moto2. A je na delší dobu «mimo hru», to je celkem jasné, neboť utrpěl několikanásobné zlomeniny pravé dolní končetiny.

A jelikož tým Red Bull KTM Ajo potřebuje testovat nový motocykl KTM s jednotným tříválcovým motorem Triumph 765 ccm, tak finský manažer Aki Ajo využil příležitosti na těchto testech přítomného Španěla Ikera Lecuony - ve finálovém závodě ve Valencii dojel tento 18-letý teenager jako druhý! - a třídenního testování se jeho švýcarský tým Swiss Innovative Investors kvůli nedostatku finančních prostředků vůbec nezúčastní a posadil ho na motocykl jeho zraněného krajana Jorge Martina.

Lecuona už 2018 startoval za tým Freda Corminboefa, jehož tým Swiss Innovative Investors byl už ze 60% prodán americkému manažerovi Eitenu Butbulovi (privátní manažer nového Lecuonova týmového kolegy Joe Robertse) a ten slíbil, že dosavadní dluhy této stáje vyrovná - jedná se o 600.000 Euro!

Tým byl měl závodit pod novým názvem «American Team», ale zatím nemá stáj Freda Corminboefa na novou sezónu ani objednány a ani zaplaceny motocykly.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama