IDM300: David Kubáň vyhrál ve Schleizu

Vítězem restartovaného závodu kubatury Supersport300 na okruhu Schleizer Dreieck se stal talentovaný český jezdec David Kubáň, kterého na stupních vítězů doplnili dva piloti z WorldSSP300 Nizozemec Jeffrey Buis a Jan-Ole Jähnig.

Do nedělního závodu musel jeden ze tří favoritů Victor Steeman odstartovat z boxové uličky. V prvním nedělním závodě vedl další stabilní jezdec WorldSSP300 Jan-Ole Jähnig první dvě kola, pak byly vyvěšeny červené vlajky, když havarovali dva jezdci z jednoho týmu: Micky Winkler a Marvin Siebdrath (NUTEC-RT Motorsports by SKM-Kawasaki).

Do restartovaného závodu na 7 kol nejlépe vystartoval Jähnig, potom ho ale předjel sobotní vítěz Angelo Licciardi. Potom se dostal do čela sice opět Jähnig, ale Liciardi dokázal kontrovat. Jähnig se v 5. kole propadl až na P5, chybu udělal i Toni Erhard v L3, a ze 4. místa se propadl až na konec Top-10.

Naopak bezchybnou a především chytrou jízdu předvedl mladý brněnský jezdec David Kubáň a v posledních dvou kolech nedal nikomu šanci a vyhrál svůj první závod v tomto šampionátu. Stupně vítězů dokompletovali - ovšem bez nároku na body - dva jezdci s wild card Jeffrey Buis z Nizozemí a lokalmatador Jan-Ole Jähnig.

Jen upřesňuji: Jelikož včera v cíli druhý Jeffrey Buis byl dodatečně diskvalifikován, tak to byl pro Kubáně skvělý závodní víkend - včera druhý a dnes první!

10 Roy Voermans (NL) KTM RC 390 R 7 11:46,199 0:05,961 135,777

Stav šampionátu IDM Supersport300 po 6 závodech: 1 Angelo Licciardi 120 bodů; 2 Rick Dunnik 102; 3 Colin Velthuizen 97; 4 David Kubáň 91; 5 Troy Beinlich 65.