IDM-Supersport300: Kubáň průběžně třetí

Na okruhu DEKRA LausitzRing byl zahájen letošní šampionát Internationale Deutsche Motorradmeisterschaft prvním z osmi závodních víkendů. A nás nejvíce zajímala kubatura Supersport300, kde startuje i letos jediný Čech, David Kubáň.

Koen Meuffels sice vyhrál zahajovací závod a získal vítězný pohár, ale žádné body. Také další místa na stupních vítězů patřily Nizozemcům Dunninkovi a Velthuizenovi, neboť kromě IDM se koná zároveň i nizozemský šampionát.

Pole-Position získal host s wild card Koen Meuffels, pro kterého je to vítaná příprava mezi závody WorldSSP300. Nizozemec byl o 0,5 sekundy rychlejší než zbytek startovního pole.

Vedle IDM se zde konal i nizozemský šampionát a na Lausitzringu jeli také účastníci ADAC Junior Cupu, včetně mladých českých teenagerů Jonáše Kocourka, Patrika Cardy, Lukáše Simona a Petra Pelecha.

Obhájce titulu Toni Erhard na motocyklu Freudenberg-KTM si vyjel až P6, před ním stáli na startovním roštu ještě Rick Dunnink (Yamaha), Micky Winkler (Kawasaki), Colin Velthuizen (Kawasaki) a David Kubáň (KTM).

11 kol museli jezdci absolvovat v první jízdě na Lausitzringu, do čela se dostal Meuffels, za ním předjel Erhard hned dva soupeře a jezdil čtvrtý za Meuffelsem, Kubáněm a Dunninkem.

Vedoucí kvarteto ve složení Meuffels, Dunnink, Kubáň a Erhard získal brzy náskok, v polovině závodu musel obhájce titulu zajet do svého boxu s technickým defektem. Top-8 dělilo pouhých 1,5 sekundy, na čele jezdil účastník WorldSSP300 Meuffels.

Vedoucí osmička se neustále střídala, nakonec byl v cíli jako první Meuffels, druhý byl odmávnut Rick Dunnink a třetí Colin Velthuizen. David Kubáň dojel šestý.

10 Melvin Van der Voort (NL) Yamaha YZF-R3 11 21:52,968 0:37,306 128,333

Host z Nizozemí Koen Meuffels vyhrál i druhý závod, ale plný bodový zisk do IDM získal Rick Dunnink.

Do druhé jízdy nejlépe odstartoval host z WorldSSP300, náš David Kubáň jezdil třetí. S menší ztrátou následoval Rick Dunnink. Meuffels, který jako host s wild card, neměl nárok na body, vedl s náskokem 2,988 sekundy, na 2. místě jezdil Kubáň.

Pak se dostal na 2. místo Erhard, ovšem na Meuffelse ztrácel přes 3 sekundy. Erhard si jel pro 25 bodů, ovšem o další velké body měli zájem Dunnink a Kubáň.

Suverénní vítězství získal pilot z WorldSSP 300 Koen Meuffels, za ním projeli cílem Dunnink a Erhard, náš David Kubáň obsadil 4. místo.