IDM*Superbike - Schleiz: Halbich si vyjel další pódium, ale...

Dějištěm šestého pokračování seriálu IDM*Superbike byl dnes nejstarší přírodní okruh na německém území, tedy Schleizer Dreieck.

V prvním závodě na přírodním okruhu Schleizer Dreieck jsme viděli strhující souboj dvou protagonistů letošního šampionátu, a nakonec se o pouhých 0.194 sec. radoval lídr Marvin Fritz. Druhý skončil Matthieu Gines, a stupně vítězů dokompletoval Florian Alt.

Náš Jan Halbich se z P9 na startovním roštu probojoval na virtuální pódiové stupně, v závěru závodu se po jednom hodně pomalém kole propadl až na P5, aby byl nakonec odmávnut v cíli jako čtvrtý. Za ním dojel Bastien Mackels.

Tedy v Top-5 skončili pouze jezdci se superbikovými motocykly, což v šampionátu IDM, kdy startují společně kubatury SBK a STK, nebývá zvykem.

A dále byli v cíli závodu na 18 kol odmávnuti Danny de Boer, Luca Grünwald, Marc Moser, Dominic Vincon a Jan Bühn - všichni z kubatury STK, zatímco Lukas Trautmann (SBK) vjížděl ještě do posledního kola na P4 a nakonec se propadl až na P15 v cíli, když havaroval v poslední šikaně, ovšem stále ještě jako 6. v klasifikaci SBK. Polák Sikora dojel na P7 (celkově v cíli P17) a Grygorovych na P8 (P28 celkově).

SUPERBIKE*IDM 2016 - Schleiz, závod 1

01- Marvin Fritz – Bayer Bikerbox Langendscheidt – Yamaha YZF R1M - 18 kol za 25:43.92.
08- Sergii Grygorovych - Cossacks Racing Team- BMW S1000RR - +1 kolo

Druhý dnešní závod se stal kořistí hosta z STK FIM Cupu Marca Mosera s továrním stockovým motocyklem Ducati. Teprve za ním projeli cílem jezdci s motocykly SBK v pořadí Marvin Fritz - jako vítěz SBK, Bastien Mackels - jako druhý a Jan Halbich - třetí v kubatuře SBK.

Následovali Florian Alt a Lukas Trautmann - oba dva s motocykly SBK, a dále kompletní pole závodníků s motocykly STK v pořadí: Luca Grünwald, Danny de Boer, Roman Stamm atd.

Teprve na P18 byl odmávnut Ireneusz Sikora jako 6. v SBK, na P26 Christoph Kasberger jako 7. v SBK a konečně s kolem ztráty na P30 Sergii Grygorovych - 8. v SBK.

Favorizovaný Mathieu Gines závod nedokončil, hned v začátku závodu měl ve 2. kole pád a byl převezen do Medical Center s podezřením buď na zlomeninu zápěstí nebo ruky.

Za předjíždění pod žlutým praporkem byl později po skončení závodu český jezdec Jan Halbich posunut ve výsledcích o 5 míst dozadu, takže se v hodnocení SBK propadl až na P8.