Reklama

IDM-Superbike: Jan Halbich pojede s Kawasaki Hlavní obrázek k článku: IDM-Superbike: Jan Halbich pojede s Kawasaki

Po hodně nečekaném ukončení svého závodění v týmu HRP po závodě ve Schleizu nezůstal český jezdec Jan Halbich dlouho bez týmu a motorky. Už při dalším závodě na Lausitzringu bude pilotovat ZX-10R v týmu Kawasaki Schnock Team Motorex.

Tento motocykl dosud jezdila 28-letá Lucy Glöckner, ale na okruhu Schleizer Dreick si při pádu zlomila třetí bederní obratel a musí tak nuceně odpočívat a to minimálně 6 týdnů.

Po více než třech letech spolupráce se týmový šéf HRP Jens Holzhauer rozhodl rozejít se s 24-letým českým jezdcem. Ten závodil za HRP od září 2014, kdy vystřídal rovněž předčasně z týmu HRP vyhozeného Rakušana Michaela Ransedera.

Pro Halbicha nebude motocykl Kawasaki úplnou neznámou, vždyť motocykloví příznivci si jistě vzpomenou na jeho závodění s Kawasaki ZX-10R v rámci Superstock1000 FIM Cupu třeba v Brně 2012 s wild card.

Zatímco Jens Holzhauer místo Halbicha posadí do sedla motocyklu HRP-Honda Itala Alessandra Politu, tak český jezdec se 13. srpna dohodl na svém závodění s Kawasaki-Racing manažerem Carstenem Haufem, přičemž Halbichovo závodění jako takové povedou týmový šéf Rainer Schnock a šéftechnik Roman Raschle.

Zdroj: idm.deLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama