IDM Superbike: Halbich třetí na Nürburgringu v SP

Na kultovním německém okruhu Nürburgringu se koná druhý letošní závodní víkend šampionátu IDM Superbike. Dnes bylo na pořadu kvalifikační Superpole, které vyhrál Mathieu Gines, náš Jan Halbich skončil na skvělém třetím místě.

Vítězem a nejlepší startovní pozici do nedělního závodu si vyjel Mathieu Gines, druhý se umístil Marvin Fritz a první řadu má na svém kontě i český jezdec Jan Halbich.

Nejdříve se ale bojovalo o postup do Superpole, kam se nedostali oba dva jezdci s motocykly SBK Florian Alt (Yamaha) a Bastien Mackels (BMW).

9. 1.26,677 Jan Bühn/BMW-STK

Devět nejrychlejších jezdců se potom utkalo v boji o postavení na startovním roštu v prvních 3 řadách. V Superpole musel zůstat po pádu v Quali favorizovaný Max Neukirchner v boxu, neboť jeho Yamaha nebyla schopna jízdy.

Skvělou kvalifikace předvedl český jezdec Jan Halbich, který obsadil časem 1.25,936 P3 a doplní tak v první řadě Ginese a Fritze.