IDM-SBK: V Oscherslebenu vyhrál Reiterberger, 5. Halbich

Šestým závodním víkendem pokračoval šampionát IDM-Superbike, který se konal na okruhu Oschersleben. Suverénní lídr šampionátu Markus Reiterberger získal v sobotu jak Pole-Position, tak zajel nejrychlejší kolo v závodě a vyhrál už desátý závod v řadě.

Během 18 závodních kol nenechal pilot týmu Van Zon-Remeha-BMW nikoho na pochybách, kdo je letošním králem tohoto šampionátu.

V cíli měl náskok 10.275 sec. na svého týmového kolegu a krajana Jana Bühna, stupně vítězů pak doplnil další jezdec této stáje Danny de Boer z Nizozemí (+10.446). Na čtvrtém místě byl odmávnut Florian Alt s motocyklem Yamaha YZF-R1 (+14,853) a Top-5 dokompletoval český jezdec Jan Halbich s Hondou CBR1000RR (+18,927). Ten měl velké problémy v kvalifikaci s poslušností svého motocyklu Fireblade a skončil v ní až na 9. místě.

Druhou polovinu elitní desítky první jízdy na Oscherslebenu vytvořili Stefan Kerschbaumer (A-Yamaha), Vincent Lonbois (B-BMW), Dominik Vincon (D-BMW), Luca Grünwald (D-Suzuki) a Bastien Mackels (B-Yamaha).

V šampionátu vede Markus Reiterberger (270) a je už novým šampionem sezóny 2017. Jan Bühn má 141 bodů a to znamená 2. příčku. Florian Alt (138 bodů) je třetí, Danny de Boer (124) pak čtvrtý a Top-5 kompletuje Stefan Kerschbaumer (115). Za šestým Dominikem Vinconem (111) je o jediný bod zpět Jan Halbich (110), takže 3 závody před koncem šampionátu má stále reálnou šanci skončit v Top-4.

Mimochodem: 2015 se Halbich umístil na P5, 2016 potom P6 - druhou polovinu sezóny ale kvůli zranění musel vynechat.