IDM-SBK: V Oscherslebenu double pro Reiterbergera, opět 5. Halbich

Po sobotním vítězném závodě vyhrál předčasně korunovaný letošní šampion Markus Reiterberger - BMW S1000 RR - i ten nedělní. Náš Jan Halbich s motocyklem Honda CBR1000RR obsadil místo páté.

Vítězem závodu na 18 kol se tedy stal německý jezdec Markus Reiterberger a bylo to jeho 11. vítězství v řadě a pátý letošní vítězný double. V cíli měl německý jezdec z týmu Van Zon Remeha BMW náskok na svého nizozemského týmového kolegu Dannyho de Boera 10,561 sec., třetí dojel a stupně vítězů pak dokompletoval další domácí jezdec Florian Alt z Team Yamaha MGM (+11,414 sec.). Čtvrtý byl odmávnut Němec Jan Bühn - tedy třetí jezdec týmu Van Zon Remeha BMW (+23,614) a Top-5 uzavřel český motocyklový jezdec Jan Halbich ze stáje Honda Holzhauer Racing Promotion (+23,614).

Druhou polovinu elitní desítky vytvořili Bastien Mackels (B-Yamaha YZF-R1), Vincent Lonbois (B-BMW S1000 RR) - ještě vloni specialista na Road Racing a vítěz IRRC-Superbike 2016, Stefan Kerschbaumer (A-Yamaha YZF-R1), Dominik Vincon (D-BMW S1000 RR) a Arnaud Friedrich (D-BMW S1000 RR).

Před závěrečnými dvěma jízdami na Hockenheimu - 29.09. / 01.10. - vede Markus Reiterberger se ziskem 295 bodů a je tak už pochopitelně šampionem IDM-SBK 2017, druhý je Florian Alt (194) a stejný počet bodů má i třetí Jan Bühn. Čtvrtý Danny de Boer získal dosud 144 bodů, Top-5 kompletuje Stefan Kerschbaumer (123), jen o 2 body za ním je umístěn náš Jan Halbich (121) a následuje o další 3 body zpět Dominik Vincon.