Reklama

Hiroshi Aoyama se vrací do Grand Prix Hlavní obrázek k článku: Hiroshi Aoyama se vrací do Grand Prix

Mistr světa 250-tek z roku 2009 a testovací pilot HRC Hiroshi Aoyama se vrací do paddocku MotoGP, když pojede domácí závod Grand Prix Japonska na okruhu Twin Motegi.

Japonský pilot HRC nahradí zraněného Australana Jacka Millera v týmu Estrella Galicia 0,0 Marc VDS a bude tak týmovým kolegou Esteve Rabata, mistra světa prostřední kubatury z roku 2014.

V Japonsku velmi populární 35-letý «Hiro» startoval v Motegi už vloni - byl odmávnut na 15. místě v cíli (za 14. Rabatem) - když se v pátečním tréninku zranil Dani Pedrosa a Aoyama místo něho naskočil přímo v sobotu jako pilot továrního týmu Repsol Honda. Na Phillip Islandu zaskočil za Pedrosu Nicky Hayden, v Malajsii pak opět Aoyama a skončil v závodě 16.

Aoyama ovšem nebude jediným Japoncem, který bude v královské kubatuře v Motegi startovat. Konkurenční Yamaha posílá do závodu Katsuyuki Nakasugu, který bude startovat s wild card už pošesté v řadě při GP Japonska. Ten nejlépe dojel na okruhu Twin Motegi v roce 2015 jako osmý.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama