Reklama

Hector Barbera propuštěn z týmu Sita Ponse Hlavní obrázek k článku: Hector Barbera propuštěn z týmu Sita Ponse

Po včerejším verdiktu soudu ve Valencii - 22 dní veřejných prací a 1 rok zákazu řízení motorových vozidel - následoval pro Hectora Barberu daleko horší verdikt a sice od týmu vedeného Sitem Ponsem.

Okamžité ukončení smlouvy pro tohoto dvojnásobného vicemistra světa v týmu Kalex Pons-HP40, což je před domácím závodem GP Katalánska hodně tvrdé.

Tam by ale neměl Barbera - aktuálně v MS až na 19. místě se ziskem hubených 10 bodů - stejně moc velkou šanci na úspěch, když za svou nebezpečnou jízdu v závodě v Mugellu byl potrestán nejen peněžitým trestem, ale především posunutím o 6 míst na gridu dozadu.

31-letý jel ve čtvrtek nad ránem se svým Audi R6 ve Valencii příliš rychle a policie ho zastavila. Při dechové zkoušce mu bylo naměřeno 0,67 promile alkoholu, přičemž ve Španělsku je povoleno maximálně 0,6 promile.

10-násobný vítěz Grand Prix ale neměl problémy s policií poprvé: V roce 2014 byl Barbera rovněž zatčen, neboť řídil svůj automobil Maserati bez řidičského průkazu, který mu byl předtím odebrán.

V roce 2012 projel s půjčeným autem od svého přítele několik křižovatek ve Valencii na červenou a řidičské oprávnění tak pozbyl na 2 roky a 2 měsíce.

Největší problém s policií ale měl vůči chování ke své přítelkyni po závodě v Jerezu 2013, s kterou zůstal několik dní v místním hotelu.

Po hodně hlasité výměně názorů musela Barberova přítelkyně vyhledat nemocniční ošetření, neboť měla po těle zhmožděniny...Na základě oznámení hotelového personálu byl potom Hector Barbera zatčen a celý další den pak byl na policejní stanici u výslechu. Soudy ve Španělsku ovšem rozhodují rychle a tak byl španělský jezdec odsouzen k podmínečnému trestu odnětí svobody na šest měsíců, který byl ale okamžitě změněn na veřejně prospěšné práce. Zároveň se nesměl přiblížit ke své ex-přítelkyni na 200 m.

Hector Barbera se po každém svém prohřešku vždy velmi kajícně omluvil jak svým fanouškům, tak také sponzorům. A i tentokrát řekl: „Byla to velká chyba, která přichází zejména ve špatném čase. Zákony jsou od toho, aby byly dodržovány, omlouvám se. “Login Přihlásit Registrace ›