Reklama

Hector Barbera pojede BSB Hlavní obrázek k článku: Hector Barbera pojede BSB

Jelikož jeho časové období jako náhradníka za zraněného Leandra Mercada v MS-Superbike už pomalu končí, tak se musel Héctor Barberá poohlédnout po něčem jiném. A moc vybírat si zas tak nemůže. Nyní našel své uplatnění v týmu JG Speedfit Kawasaki v šampionátu BSB.

Díky svému chování v uplynulých měsících si vytvořil Héctor Barberá hodně špatné mínění o své osobě, ve své podstatě to byla «medvědí služba». Nejprve došlo k domácímu násilí na své přítelkyni. Potom následovala několikanásobná jízda pod vlivem alkoholu a byl mu odňat řidičský průkaz. Při posledním přestupku tohoto typu v roce 2018 byl s okamžitou platností vyhozen z týmu Sita Ponse, za který závodil v MS-Moto2. Jeho spoluúčast na záhadném zmizení motocyklu Yamaha R6 týmu Imre Totha v Aragónu 2019 mu sice nebyla prokázána, ale přesto tato událost zanechala hodně trpkou příchuť.

A tak se svérázný Španěl chytá jako «tonoucí každého stébla slámy». Jako náhradník za zraněného Argentince Leandra Mercada absolvoval za tým Orelac Racing VerdNatura Kawasaki závodní víkendy v Assenu a v Imole, ovšem Argentinec se chce v Jerezu opět postavit na startovní rošt. A tak se bývalý pilot MotoGP zúčastní za tým JG Speedfit Kawasaki britského šampionátu Superbike (BSB) v Donington Paru.

Zde nahradí v týmu Pete Extance zraněného Ben Currieho.

Mimochodem: Barberá vyhrál 2003 na okruhu Donington Park závod MS kubatury 125 ccm.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama