Reklama

Grand Prix Argentiny potvrzena Hlavní obrázek k článku: Grand Prix Argentiny potvrzena

Tiskové zprávy vydané jak Dornou, tak OSD (promotér GP Argentiny), potvrdily, že Grand Prix Argentiny se uskuteční v plánovaném termínu, tedy ve dnech 17. - 19. dubna na okruhu Termas de Río Hondo. Zda to bude sezónní premiéra, nebo už druhý závod MotoGP, není ale vůbec jasné.

Aktuální situace je jasná: V Kataru se pojedou pouze kubatury Moto2- a Moto3-, zatímco závod v Buriramu - Grand Prix Thajska - byl odložen. Otazník ovšem visí nad Red Bull Grand Prix of The Americas na okruhu Circuit Of The Americas, zde se příslušné americké úřady zatím nevyjádřily.

Naopak závodu v Argentině nestojí nic v cestě, což potvrdilo argentinské ministerstvo zdravotnictví.

Dle oficiálního vyjádření je problém Kataru a Thajska úplně v jiné rovině, neboť se týká především lidí z Itálie, kde se vyskytly nejnovější případy.

Zároveň se budou všechny týmy zdravotně sledovat, zda nedošlo k nějakým novým náznakům onemocnění «koronavirem».

Je ale potřeba vyřešit jednu podstatnou otázku, kdo vlastně vyklidí týmové boxy okruhu v Losailu, kde týmy MotoGP zanechaly všechen materiál po nedávných testech MotoGP a zda se tedy umožní personálu do Kataru přicestovat a vše připravit k přesunu do Argentiny...!Login Přihlásit Registrace ›

Reklama