Reklama

GP Brno - Moto3: Salač těsně postupuje přímo do Q2 Hlavní obrázek k článku: GP Brno - Moto3: Salač těsně postupuje přímo do Q2

Jeden z nejdůležitějších víkendů celého roku - domácí Velkou cenu v Brně - zahájil český závodník Filip Salač velice dobrým výkonem. V prvním tréninku sice nebyl spokojený, ale v tom druhém si zlepšil náladu a den ukončil se ztrátou jen osmi desetin na nejlepšího.

Letní pauza v mistrovství světa silničních motocyklů je definitivně u konce a závodníci se opět pustili do práce a co víc, druhou polovinu sezónu rozjeli při české Velké ceně České republiky v Brně. Velice důležitý víkend čekal českého jezdce Filipa Salače, který samozřejmě chce domácímu publiku předvést co nejlepší výkon. Filip loni v Brně debutoval v Grand Prix na divokou kartu a letos zde jede ve své první sezóně jako stálý jezdec třídy Moto3.

Jezdec týmu Redox Prüstel GP zahájil den s časem 2:10,107, ale během odpoledne se o více než jednu vteřinu zlepšil. S kolem zajetým za 2:09,013 obsadil v kombinaci všech časů 14. místo se ztrátou 0,888 s na prvního. Zítra je na programu třetí volný trénink a kvalifikace, ve které se rozhodne o postavení na startovním roštu pro nedělní závod. Podle předpovědi počasí by mělo pršet, tak se uvidí, jak právě počasí zamíchá výsledným pořadím.

#12 Filip Salač: „Dnešní výsledek je nakonec velice dobrý. V prvním tréninku jsem byl s motorkou velice nespokojený, navíc jsme zvolili špatnou strategii. Hodně jsem se trápil s předkem a ve velkém náklonu jsem hodně ztrácel přilnavost. Do druhého tréninku jsme udělali velký krok a cítil jsem se dobře. Dobrý čas jsem zajel hned ve dvou rychlých kolech a motorka fungovala dobře. Na zítra budeme měnit motor, takže i toto se zlepší. Uvidíme zítra, jak se mi bude dařit, ale doufám, že postoupíme do druhé části kvalifikace. Dám do toho všechno. Nejlépe by bylo, pokud by pršelo už ráno, ale pravděpodobně to bude až na kvalifikaci, ale uvidíme. Chci poděkovat všem fanouškům a všem, co mě podporují.“

Top 10 kombinovaně:

1. Gabriel Rodrigo (Kömmerling Gresini Moto3) 2:08.125
2. Tony Arbolino (VNE Snipers) + 0.200
3. Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse) + 0.308
4. Celestino Vietti (SKY Racing Team VR46) + 0.394
5. Jaume Masia (Bester Capital Dubai) + 0.490
6. Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing) + 0.574
7. Aron Canet (Sterilgarda Max Racing Team) + 0.604
8. Niccolo Antonelli (SIC58 Squadra Corse) + 0.746
9. Romano Fenati (VNE Snipers) + 0.749
10. Marcos Ramirez (Leopard Racing) + 0.757
A dále:
14.Filip Salac (Redox PrüstelGP) + 0.888Login Přihlásit Registrace ›

Reklama