GP Brno - Moto2: Folger od soboty místo Pawiho!

Dnešní tréninky prostřední kubatury jasně ukázaly, že zranění Khairula Idhama Pawiho z týmu Petronas-Sprinta z Malajsie není stále ještě vyléčeno.

Pawi skončil v FP1 se ztrátou 2.417 sec. na 27. místě, v FP2 pak obsadil 30. místo (+3.051 sec.) - zde objel pouhých 8 kol a kvůli velkým bolestem zraněného prstu - zranění si přivodil v Jerezu před 3 měsíci - se už v sedle motocyklu Kalex svého týmu na Masarykově okruhu zítra neobjeví. Nahradí ho Němec Jonas Folger, který místo Pawiho startoval už v Barceloně (zde obsadil 19. místo), v Assenu (17.) a na Sachsenringu (17.), tedy ani jednou nebodoval.

25-letý Jonas Folger ovšem v Brně v kubatuře Moto2 dokázal vyhrát deštivý závod v roce 2016 a v současné době působí jako testovací pilot Yamaha-Europa v MotoGP. Brněnskou trať zná z testů Moto2 Folger z roku 2018, kdy zkoušel poprvé motocykl s motorem Triumph.